פסלו של נשיא המדינה היוצא ראובן (רובי) ריבלין, הוצב היום (שני) בשדרת הנשיאים שבגינת בית הנשיא, עם סיום כהונתו הצפוי השבוע. את הפסל בנתה האמנית סיגלית לנדאו והוא עשוי ברונזה. הפסל נוצר באמצעות תבנית שעווה, לפי מידות פניו של ריבלין, שלתוכה נוצקה המתכת. 

בלוחית המוטבעת על עמוד השיש עליו ניצב הפסל, נכתב ציטוט מדברי הנשיא ריבלין: "בבית אבא ואמא נשמתי את הרוח האנושית. ינקתי את המסורת היהודית, את ההדר והתגר הז'בוטינסקאי, אך מעל הכל למדתי להקשיב". עוד נכתב בשמו של ריבלין: "למדתי לכבד את אמונתו של האחר, ולמדתי להכיר בכאבו. בבית למדתי שבלי היכולת להקשיב - נמנעת היכולת ללמוד, ובלי היכולת ללמוד - נמנעת האפשרות לתקן."

הנשיא היוצא הודה ללנדאו על היצירה ואמר: "סיגלית לנדאו היא אמנית מיוחדת במינה, בעלת שם עולמי. נחמה תיארה באוזניי לפרטים את עבודותיה, למשל את מיצג האבטיחים בים המלח, או את שמלת הכלה, אף היא עשויה מלח, שהוצגה במגדל דוד". עוד הוסיף ריבלין: "רק להתגאות שזכיתי שפרצופי עוצב ונבנה בידיה. תודה לך סיגלית שהיית כה עדינה, אדיבה ומלאת הומור בתהליך היצירה."

פסל הנשיא ריבלין  (צילום: חיים צח לע''מ)פסל הנשיא ריבלין (צילום: חיים צח לע''מ)

יוצרת הפסל, האמנית סיגלית לנדאו מסרה: "במהלך השנה האחרונה שמחתי להיות פסלת שהיא כמו בעלת מלאכה אשר מקבלת הזמנה רשמית - ללכוד בחומר את אישיותו של אדם. להנציח את תווי הפנים של כבוד הנשיא ראובן ריבלין, דיוקן שמטרתו הצבה ממלכתית." לנדאו סיפרה על תהליך יצירת הפסל ואמרה: "בראשית הדרך ערכנו מפגש בבית הנשיא בו רשמתי וצילמתי עם שותפי, יותם פרום, את פניו וכתפיו של הנשיא מהרבה נקודות מבט וזווית".