ח"כ רם בן ברק, יו"ר ועדת החוץ והביטחון, התייחס היום (ראשון) בראיון לענת דוידוב וגולן יוכפז ברדיו 103FM לדיווח כי מתקפת הסייבר שיבשה את התחבורה הציבורית באיראן ולאפשרות כי ישראל עומדת מאחורי מתקפה זו. בן ברק אמר כי "אף אחד לא אמר שישראל עומדת מאחורי הדבר הזה, יש בעולם הרבה קבוצות האקרים שעושות את זה. יש התקפות חוזרות ונשנות של האיראנים על ישראל והאיראנים צריכים להבין שלא לעולם חוסן. אי אפשר לשבת ולספוג, יכול להיות מצב שנדע להחזיר, היכולות שלנו טובות מאוד".

בן ברק הוסיף כי "האיראנים מנסים לתקוף הרבה מאוד דברים ולא רק האיראנים, גם גופים אחרים. לפעמים צריך לאותת שאפשר לא רק להיות מותקפים אלא גם לתקוף. בלי לקחת כמובן אחריות".חבר הכנסת נשאל האם הוא רואה עלייה בניסיונות של המערב על איראן לאחרונה וענה: "המימד של הסייבר כבר לא כל כך חדש אבל הוא מאפשר דברים אחרים ממה שהיינו מורגלים במלחמות רגילות. אין ספק שמדינות, וגם אנחנו ביניהן, מתכוננות על מנת לדעת איך להגן על עצמן ונשתמש בזה אם נחליט. כל החיים שלנו היום מושתתים על מערכות מחשוב וזה מימד מאוד בעייתי".

בן ברק אמר כיצד הוא תופס את התנהלות ממשלת נפתלי בנט מול איראן: "אני רואה ניהול ענייני, שלא מגובה בהצהרות ולא מלווה באיומי סרק, אלא דברים מעשיים שנעשים כדי לשרוד ולחיות בעולם הזה שבו אנחנו חיים. יש לנו ממשלה שמתפקדת היטב, הדוגמה הבולטת לזה היא סוגיית הסכם הגרעין האיראני. במקום להצהיר הצהרות בתקשורת ולעשות ברוגז עם הידידה הכי גדולה שלנו, אנחנו מביעים בצורה עניינית את דעתנו על ההסכם".

בנוגע לאפשרות כי ארצות הברית תחזור להסכם הגרעין אמר בן ברק כי "ההסכם אם יהיה או לא יהיה לא תלוי בישראל או בממשלת ישראל. ההסכם יהיה תלוי בארה"ב, השאלה היא האם עושים ברוגז ומצהירים הצהרות ריקות מתוכן ללא השפעה על ההסכם או מגיעים ליכולת להגיע להסכמים, זה ההבדל. הרי כשנתניהו נאם בקונגרס ב־2015 זה מנע את ההסכם?", שאל בן ברק. 

בן ברק הוסיף: "אני מעריך שיהיה הסכם, אך אני לא יודע. באופן אישי אני חושב שהסכם זה דבר טוב אם יודעים לכפות אותו כמו שצריך. זה לא שהסכם זה דבר רע. הדרך למנוע ממדינה להגיע לגרעין זה לעשות הסכם, השאלה אם מבינים מה האלטרנטיבה, והאם היא משהו שמוכנים לממש במידה וחורגים מההסכם. על זה הוויכוח".

"הבית בבלפור הוא סמל"

בן ברק התייחס גם לעזיבת הזוג נתניהו את מעון בלפור אתמול בלילה. הוא נשאל כיצד הוא מתייחס לסמליות האירוע וענה כי "הבית בבלפור מזמן סמל, שם נעשות הפגנות, שם גר ראש הממשלה. אני חושב שראש הממשלה בישראל צריך לגור בבלפור כי זה בית ראש הממשלה, הסמליות היא בזה שזה הדבר הכי מוחשי לזה שראש הממשלה בישראל התחלף בשעה טובה. 

חבר הכנסת התייחס לאפשרות כי נתניהו יוחלף בהנהגת הליכוד: "ההבנה שצריך להחליף אותו לא שייך לשאלה אם הוא גר בבלפור או לא, זה משהו סמלי שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל אני חושב שבליכוד היה צריך מזמן להבין שבנימין נתניהו הפך מנכס לנטל בשנים האחרונות. טוב יעשו אם יביאו את הליכוד למה שהיה באמת - גוף פוליטי חשוב וממלכתי ולא גוף שבא לשרת בן אדם אחד".

בנוסף לכך, בן ברק התייחס לכך שככל הנראה יבוצע במעון בבלפור שיפוץ בשווי 15 מיליון שקלים ולטענות כי מדובר בצביעות, מכיוון ששיפוץ זה לא נעשה בתקופה של נתניהו בבית: "בית ראש הממשלה זה נכס ואם צריך לעשות בו שיפוץ צריך לעשות בו שיפוץ, גם בהיבט האבטחתי. אני מניח שאחרי 12 שנה שלא עשו שיפוץ אולי הגיע הזמן. אם עושים את זה צריך לעשות מכרז ובנוהל תקין על פי הנהלים. 

בן ברק הוסיף כי "אין אדם בעולם שמאובטח כמו ראש ממשלת ישראל לא משנה מיהו ראש ממשלת ישראל. השב"כ הפיק הרבה מאוד לקחים, מאז רצח רבין ז"ל, לכן לא צריך לדאוג בעניין הזה".