חמישה כלי רכב נשרפו לפנות בוקר (שני) בחניון בית הארחה "ורד הגליל" שבגליל העליון. כוחות המשטרה הגיעו למקום, אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע. מן החקירה הראשונה עלה החשד כי מדובר בהצתה על רקע ניסיון לגביית דמי חסות (פרוטקשן). לימור, נופשת במתחם, סיפרה בשיחה עם וואלה!: "זו תחושה מאוד לא נעימה".

"בעלי שמע פיצוצים הוא העיר אותי בהיסטריה. לקחת את הילדים. הוא לא הבין מה זה בהתחלה. ראינו שריפה גדולה משתוללת. הרכב שלנו לא נפגע. אמרו לנו שעדיף לנו להישאר בפנים ולא לצאת. מקום מהמם, פסטוראלי. ממש חבל, גם בשביל בעלי המקום מאוד התבאסתי", הוסיפה.

לפני כשבוע, משטרת מרחב כנרת פתחה בחקירה בעקבות ירי לעבר בית קפה באזור הגליל העליון. מדובר היה בבית קפה שנקרא על שמו של חלל צה"ל, נמרוד שגב, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. בחקירת האירוע, טענו אנשי המסעדה כי מדובר בניסיון לגבות דמי חסות (פרוטקשן).

החשד להצתה בחניון בבית ההארחה בצפון (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)החשד להצתה בחניון בבית ההארחה בצפון (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)

חשד להצתה בצפון (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)חשד להצתה בצפון (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)


לפני כשבוע, נעצרו שלושה תושבי הכפר טובא זנגריה בחשד שהפעילו חברת שמירה פיקטיבית, שגבתה דמי חסות (פרוטקשן) בסך של למעלה מ-11 מיליון ש"ח מעשרות בעלי עסקים בצפון הארץ. חקירת המשטרה החלה לאחר שהתברר כי לאחר שנתיים לאחר שסוכלה פעילותם של "חברות השמירה" שהופעלו על ידי עברינים תושבי הכפר טובא זנגריא, היא החלה שוב פעילות של גביית דמי חסות ברחבי הצפון.