מסמך ממשלתי שהתפרסם על ידי משרד הבריאות הלאומי של דרום אפריקה טוען כי יחסי מין הם הפתרון לדיכוי מגיפת הקורונה. על פי הדו"ח, "ארבע עד שש שעות של קיום יחסי מין היא הדרך היחידה למנוע את התפשטות המגיפה". עם זאת, על אף שהלוגו הגיע מהממשלה ומאושר בלוגו של משרד הבריאות, הוא היה רצוף בשגיאות כתיב, מה שגרם לרבים לתהות האם הוא מזויף. 

המודעה המזויפת שפורסמה בשם משרד הבריאות בדרום אפריקה (צילום: national department of health south africa)המודעה המזויפת שפורסמה בשם משרד הבריאות בדרום אפריקה (צילום: national department of health south africa)

במסמך נכתב: "הדרך היחידה שנוכל להתגבר על המגיפה היא אם נישאר כולנו בבתים בין ארבע לשש שעות ביום ונקיים יחסי מין, שיהיו התרופה היחידה בעת הזו. רק כך נוכל להישאר בריאים וחזקים".  הדו"ח שפורסם הפך במהירות לוויראלי ברשתות, אך הוסר מאז בטענה של משרד הבריאות הדרום אפריקאי כי הוא מזויף ומטעה את הציבור. 

ד"ר גארת' ג'פת, נציג משרד הבריאות המקומי, ביקש בפניה לציבור: "תעצרו לפני שאתם מפרסמים את המסמך הזה. בדומה לנגיף, לכל אחד מאיתנו יש את הכוח לשבור את מעגל ההידרדרות ולהגן על עצמנו ועל אחרים". גם ד"ר וויליאם פ. מרשל, ממרפאת מאיו, התייחס לנושא: "לבוא במגע פיזי עם אדם אחר, במיוחד ביחסי מין או נשיקות, עלול לחשוף אותך לנגיף יותר מכל דבר אחר".