מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הזהיר הערב (חמישי) בריאיון לחדשות 13 מפני אפשרות של סגר בשבועות הקרובים נוכח העלייה בתחלואה בקורונה, והעריך כי ייתכן שיוטל סגר גם במהלך חגי תשרי. 

"אני חושב שיכול להיות שנגיע למצב שנגיד צריך סגר, מזה אני חושש, שנגיע למצב שנצטרך להגיד את זה", אמר אש. "האם זה עלול להגיע בקרוב? תראה, בקרוב זה לא מחר בבוקר ולא בשבוע הקרוב, אבל המצב הזה יכול להגיע בעוד כמה שבועות". 

בהמשך, הזהיר אש כי "ייתכן סגר בחגים", והעריך: "המסכות יישארו איתנו שנה לפחות". עוד ציין אש כי הוא צופה ש"הקורונה תישאר איתנו לנצח, כמו השפעת. היא לא תיעלם ונצטרך לחיות איתה לנצח".

הוא הוסיף: "היה נכון להוריד בעיניי את המסכות והיה נכון להחזיר. המסכות יישארו להרבה זמן. אני לא רוצה לדבר מעבר לשנה, אבל אני חושב שלשנה הן כן יישארו. החורף לפנינו, תהיה עלייה בתחלואה הכוללת בחורף. כך השימוש בהן יעזור לנו גם בדברים אחרים. עד האביב הבא אני מעריך שנצטרך להשתמש במסכות".

בהמשך התייחס אש למצוקת בתי החולים בארץ ואמר כי הוא בעד קיצור משמרות המתמחים תוך שמירה על המקצועיות של ההכשרה. בהמשך, הבטיח: "נגדיל את תקני הרופאים והאחים לכל אלף אנשים".