נשיא סוריה בשאר אל-אסד נשבע היום (שבת) אמונים לתפקיד בפעם הרביעית, לאחר שניצח ברוב של 95% בבחירות האחרונות שהתקיימו במאי.  זוהי תהיה הקדנציה הרביעית של אסד, ששולט בסוריה מאז ירש את אביו חאפז אסד לאחר מותו בשנת 2000.

לאחר השבעתו נשא אסד נאום ובו התייחס לאתגרים שניצבים בפני סוריה כיום. הוא ציין כי אחד המכשולים העיקריים שניצבים בפני משקיעים היא העובדה שכסף סורי רב מוקפא בבנקים בלבנון, שסובלת ממשבר כלכלי חמור. אסד ציין כי גם הסנקציות מצד המערב יצרו קשיים לכלכלת סוריה, אך הוסיף כי "אנו ממשיכים לעבוד כדי להתגבר עליהם". 

כזכור, האופוזיציה במדינה הודיעה כי היא מחרימה את הבחירות, שנערכו באזורים שנמצאים בשליטת המשטר בלבד, כשניצחונו של אסד נראה מובטח עוד לפני פתיחת הקלפיות. ארצות הברית ומדינות אירופה הודיעו שהן לא יכירו בתוצאות הבחירות, אך אסד התייחס לכך בביטול.

"הערך של העמדות האלו הוא אפסי", אמר אסד אחרי שהצביע בדומא, פרבר בבירה דמשק שהותקף בנשק כימי במהלך המלחמה של המשטר במורדים. "סוריה היא לא מה שהם מנסים למכור, עיר אחת נגד עיר שנייה ועדה אחת נגד עדה אחרת או מלחמת אזרחים, היום אנחנו מוכיחים מדומא כי אזרחי סוריה מאוחדים".