בפעם השנייה השבוע: הטלוויזיה הממלכתית בסוריה דיווחה הערב (חמישי) כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות תקיפה אווירית באזור דמשק וכי "יורטו מטרות עוינות". הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי מדובר בתקיפה ישראלית על אתרים צבאיים של חיזבאללה ומיליציות איראניות.

בחלק מהדיווחים צוטט מקור צבאי בסוריה שטען: "האויב הישראלי ביצע תקיפה אווירית עם רקטות מכיוון דרום מזרח ביירות כנגד מספר מטרות בסביבת דמשק וחומס. מערכות ההגנה האווירית שלנו הגיבו למתקפת הטילים והפילו את רובם".

לפי הדיווחים, תושבי דמשק העידו שהתקיפה "אלימה וממושכת" יותר מתקיפות קודמות וכי פיצוצים הרעידו בניינים. כמו כן, לפי סרטונים שהועלו ברשתות החברתיות, שריפה פרצה בעקבות פגיעה באזור חקלאי. לא ברור אם מדובר בפגיעה ישירה, או בתוצאה של יירוט. 

במקביל לדיווחים בסוריה, גם כלי תקשורת לבנוניים דיווחו על התקיפה וייחסו אותה לישראל. לפי הדיווחים, טילים שנורו על ידי ישראל חצו את המרחב האווירי של לבנון לעבר סוריה וכי כלי טיס ישראליים טסו מעל ביירות ופרבריה.

כזכור, רק לפני יומיים דיווחה סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי פיצוצים נשמעו באזור מעבר קונייטרה שבדרום מזרח סוריה, סמוך לגבול עם ישראל. לפי הדיווחים בסוריה, הגורם לפיצוצים הוא מתקפת טילים של צה"ל לעבר עמדות באזור הגבול ולא תקיפה אווירית. עוד דווח כי באזור נמצאות מיליציות פרו-איראניות. על פי הדיווח, דובר צה"ל מסר: "אנו לא מגיבים על דיווחים זרים". 

בשבועות האחרונים גבול הצפון מתוח מהרגיל: כזכור, לפני כשבועיים חיזבאללה ירה 19 רקטות מלבנון לעבר שטח ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה 10 מהרקטות, לא היו נפגעים או נזק. בתגובה, צה"ל ביצע ירי ארטילרי לעבר מטרות בלבנון. 

בשבוע שעבר, הודיע צה"ל כי הפיל רחפן של חיזבאללה בגבול לבנון, בעודו חוצה לשטח הארץ. הצבא הדגיש כי הרחפן היה במעקב של הצבא לאורך כל האירוע. "צה״ל ימשיך לפעול על מנת למנוע כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל", נמסר בהודעה לתקשורת.