חודשי החורף כבר כאן, ואין זמן טוב יותר מזה בשנה לבילוי ביתי עם האנשים הקרובים אלינו. אך בעידן הדיגיטלי רבים הילדים והמבוגרים שמתכנסים אל תוך המסך האישי ונמנעים מפעילות משפחתית ובין אישית. אז מה ניתן לעשות? 

ובכן, הפתרון לבעיה הזו אכן מורכב, או ליתר דיוק מורכב מלא מעט חלקים. ולמי שזה לא היה מספיק ברור, הכוונה היא ללא אחר מאשר הפאזל - משחק החשיבה הפופולרי שמאז התפרצות הקורונה הפך למבוקש ביותר ויותר בתים בישראל.

טיול קיצי עליז מסדרת זוזוביל (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)טיול קיצי עליז מסדרת זוזוביל (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

המשחק, שפותח בסביבות 1760 על ידי החרט ויוצר המפות ג'ון ספילברי, הפך כבר בימיו הראשונים למוקד משיכה קבוצתי בשעות הפנאי, וגם כיום הוא ידוע ככזה שביכולתו לאחד סביבו את בני המשפחה לזמן איכות אמיתי, תוך ניתוק מהטלפונים החכמים והמחשבים.

זאב הלילה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)זאב הלילה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

בפאזלים הראשונים, שיוצרו מקרטון, נעשה שימוש בעיקר על ידי ילדים. ברבות השנים נמצא כי הפאזל הוא כלי אידיאלי להתפתחות תקינה ובריאה של תינוקות וילדים, כאשר בין היתר יוחסה לו היכולת לשפר את הזיכרון והקשר בין חלקי המח השונים, לקדם תיאום מוטורי ושימוש מבוקר בידיים, ולסייע בוויסות רגשי.

תהיי הזריחה, מסדרת ''שומרי הזמן'' (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)תהיי הזריחה, מסדרת ''שומרי הזמן'' (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

במהלך המאה ה-20 החל תהליך ייצור של פאזלים מסובכים וקשים יותר גם עבור מבוגרים. האתגרים החדשים שהביאו עמם הפאזלים החדשים הוכחו, בין השאר, ככאלה המסייעים בהפגת מתחים, שיפור מצב הרוח, וחיזוק הקשר בין הורים לילדיהם - שלושה יתרונות משמעותיים שמקבלים חשיבות מיוחדת בתקופת הקורונה המורכבת.

סנאי מתוק מסדרת חברים פרחוניים (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)סנאי מתוק מסדרת חברים פרחוניים (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

כל אלו ועוד הפכו את משחק הקופסה המפורסם למתנה המושלמת לראש השנה הבא עלינו לטובה, בין אם ננצל אותו למפגש עם קרובי משפחה ונתייצב יחד מול אתגר משותף ומרתק, ובין אם נאלץ להעביר אותו בבידוד, בו נוכל להתנסות בפעילות עצמאית, מלמדת ומפתחת.

יער הקשתות - פאזל 1,000 חלקים (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)יער הקשתות - פאזל 1,000 חלקים (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

באופן דומה, פאזל עשוי להיות הפתרון המושלם עבור אלו שמחפשים דרך להפיג את השעמום ביום הכיפורים, כאשר הטלוויזיה סגורה והטלפון לא מצלצל, ולהעביר את הצום בקלות תוך צלילה אל עולמן הקסום של דמויות מרתקות וגילוי נופים עוצרי נשימה. בסוף הרכבת הפאזל תוכלו כמובן למסגר ולתלות על הקיר את המזכרת הנהדרת מהמאמץ הקבוצתי המשותף או העצמאי שלכם.

איילים, מסדרת ''עולם מופלא'' (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)איילים, מסדרת ''עולם מופלא'' (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

ב-Family Glue (פמילי גלו), חנות בוטיק לפאזלים איכותיים הנחשבת למובילה בתחומה בישראל, תוכלו למצוא השנה פאזלים חדשים, נדירים ומיוחדים שטרם נראו בישראל. בנוסף, בחברה החליטו לצאת במבצע הנחות שווה במיוחד לקראת ראש השנה.

ליליז, מסדרת החתולים של רוזינה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)ליליז, מסדרת החתולים של רוזינה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

בשונה ממרבית הפאזלים הנמכרים בשוק אשר מיובאים מסין, ב-Family Glue תמצאו פאזלים מתוצרת HEYE הגרמנית, שמוכרת כיצרנית הטובה ביותר בעולם בזכות חלקי הפאזל העבים והאיכותיים שלה, רמת ההדפסה המעולה, הקופסה הקשה שנחשבת לנוחה לאחסון ועוד.

הצוללת צוהלת - פאזל לכל המשפחה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)הצוללת צוהלת - פאזל לכל המשפחה (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

הקטלוג המרשים והייחודי של Family Glue לשנת 2021 כולל פאזלים למבוגרים עם שלל ציורים אמנותיים, מקוריים ויצירתיים של מיטב האמנים. יש לציין כי הפאזלים מגיעים בגדלים שונים: פאזל 500 חלקים, פאזל 1,000 חלקים, פאזל 1,500 חלקים, פאזל 2,000 חלקים ופאזל 4,000 חלקים.

פרידה. הזמינו פאזל במשלוח עד הבית (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)פרידה. הזמינו פאזל במשלוח עד הבית (צילום: Heye, באדיבות Family Glue)

באתר החברה תוכלו להזמין את המוצרים האהובים עליכם ביותר ממגוון סדרות הפאזלים המרהיבות שהיא מציעה, בהן "שומרי הזמן" של האומן נורמן אופלין, סדרת "נשים בלתי נשכחות" עם דיוקנאותיהן של פרידה קאלו ואודרי הפבורן, סדרת פאזלים נבחרים מיצירותיו של הקריקטוריסט הארגנטינאי מורדילו ("תודה מורדילו"), סדרת "עולם מופלא" עם נופים נפלאים מרחבי העולם ועוד רבות אחרות.

ב-Family Glue מציינים כי ניתן להזמין פאזלים במשלוח מהיר אליכם הביתה או לכל כתובת אחרת.