בראל חדריה שמואלי, לוחם יחידת המסתערבים במג"ב שנורה בראשו בסוף השבוע במהלך ההפגנות בגדר המערכת ברצועת עזה, עדיין נלחם על חייו בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, כשהוא במצב אנוש. השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' (מרצ) שוחח הבוקר (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103FM, והביע את דעתו על הדברים. בהמשך הוסיף כי הגיעה העת לנהל מגעים עם חמאס: "צריך לדבר איתם ישירות, לא עם מתווכים ולא מתחת לשולחן".

השר התייחס לתקיפת הלוחם וטען: "מ־2005 עד עכשיו, כל הריטואל הזה עם טילים, הפגנות, עפיפונים, בלונים, מלחמות, הרג, סבל של תושבים וחרדות חוזר על עצמו. אם לא יהיה לנו האומץ לחשוב מחוץ לקופסה איך פותרים את העניינים, אנחנו נחזור לכל מה שהיה וראינו".

גולן ודוידוב ניסו להבין מהשר כיצד תפעל מרצ אם הממשלה תחליט לפתוח במבצע צבאי, אך לא קיבלו תשובה חד-משמעית. "מרצ רוצה את טובת המדינה, המדינה חשובה לה, היא רוצה בטובת האזרחים כמו כל מפלגה אחרת. נכון לפעול להביא להסכם שלום, חשיבה מחוץ לקופסה - איך לשחרר את הלחץ הקיים בעזה. לא לפעול בטילים אלא באמצעים אחרים. גם זו דרך פעולה".

עוד הוסיף, כי: "אנחנו סומכים על צה"ל שתפקידו להגן ולנהוג בשטח איך שהוא מוצא לנכון. כל לוחם צריך להגן על עצמו, ויש לו הוראות שהוא מקבל בהתאם לתנאים". כשנשאל האם לתפיסתו היה צריך לחסל את המחבל שפגע בלוחם מג"ב, שוב נמנע השר מלהשיב תשובה ברורה: "אני מאחל לו החלמה מהירה. אני לא בעד הרג. אני אומר כאיש מרצ - אנחנו סומכים על צה"ל שתפקידו להגן. כל לוחם צריך להגן על עצמו, ולכל לוחם יש הוראות שהוא מקבל בהתאם לתנאים".

השר אף הוסיף כי הגיעה העת לנהל מגעים עם חמאס: "אש"ף היה ארגון טרור, ערפאת היה רב מרצחים. ביבי, ברק ורבין - כולם הגיעו איתו להסכם. מה אני צריך מתווכים מול חמאס? צריך לדבר איתם ישירות, לא עם מתווכים ולא מתחת לשולחן". בנוסף לא שלל שישמש כצינור מקשר בין ישראל לחמאס: "כל דבר שיביא יונה ולא טיל, אני אהיה שם".

סייעה בהכנת הידיעה: עופרי גליכמן