דובר צה"ל עדכן הערב (שבת) כי הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר אתמול את איציק סעידיאן, נכה צה"ל שאושפז במצב אנוש בבית החולים שיבא שבתל השומר לאחר שהצית עצמו באגף השיקום במשרד הביטחון לפני כמה חודשים.

במהלך הביקור, בו השתתף גם מפקדו של סעידיאן בעת מבצע ״צוק איתן״, אלוף-משנה ארז אלקבץ, שוחח הרמטכ״ל עם משפחתו של סעידיאן וסיפר להם על הענף החדש שמוקם בימים אלה באגף כוח האדם - ענף לליווי פצועי ונכי צה״ל.

הרמטכ''ל אביב כוכבי ביקר את משפחת סעידיאן (צילום: דובר צה''ל)הרמטכ''ל אביב כוכבי ביקר את משפחת סעידיאן (צילום: דובר צה''ל)

לדבריו, המפקדים וסגלי הנפגעים הייעודיים שיוצבו בחיילות ובחטיבות יעסקו בליווי הנפגעים ובני משפחותיהם מקרות האירוע ועל רצף השנים. כמו כן, יוקם מרכז פניות מטכ״לי לאוכלוסיה זו. הענף יהווה רגל נוספת ומשלימה למענה הניתן על ידי אגף השיקום במשרד הבטחון וארגון נכי צה״ל.

הרמטכ"ל כוכבי מסר: ״אני נפעם מהשיפור שחל במצבו של איציק, אבל לא פחות מהכוח שלכם, בני המשפחה. אנחנו אתכם בכל שצריך לאורך הדרך. למדנו, תיקנו דברים, הקמנו ענף ייעודי שמטרתו ללוות את הפצועים ואנחנו נלווה אותם יחד עם משרד הביטחון. זו הזדמנות לומר יישר כוח לרופאים, לאחיות ולצוות בית החולים על העבודה הקשה, אתם מצילים אנשים בעבודתכם״.