בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב התקיים הבוקר (חמישי) בדלתיים סגורות דיון מתוח במיוחד, במהלכו נידונה התביעה שהוגשה מצד דודתו של איתן בירן (6), שדורשת להורות על חזרתו המיידית לאיטליה. במהלך הדיון בראשותה של השופטת איריס אילוטוביץ׳ סגל, הסכימו המשפחות על קביעת הסדרים זמניים הכוללים דיווחים על מצבו של איתן. ניהול ההליך הבא בעניין יתקיים ב-8 באוקטובר.

גלי פלג ובעלה נכנסים לאולם בית המשפט. צילום: אבשלום ששוני

לפני שנכנסה לאולם בית המשפט, אמרה איה בירן נירקו, דודתו של איתן מצד אביו, כי היא "דואגת לאיתן ורק רוצה שהוא יחזור הביתה".

איה בירן מגיעה לבית המשפט, מלווה באחיה חגי בירן ועורכי דינה (צילום: אבשלום ששוני)איה בירן מגיעה לבית המשפט, מלווה באחיה חגי בירן ועורכי דינה (צילום: אבשלום ששוני)

בירן, שאיבד את הוריו ואחיו באסון הרכבל באיטליה לפני מספר חודשים, התגורר במחוז פאביה עם אחותו של אביו, עמית ז"ל, איה, שמונתה לאפוטרופוסית החוקית שלו. במסגרת ביקור שערך עימו סבו, אביה של אמו טל ז"ל, הוא חצה עמו ברכב את הגבול לשווייץ, ומשם המריאו בטיסה פרטית לישראל.

גלי פלג ובעלה רון פרי מגיעים לבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)גלי פלג ובעלה רון פרי מגיעים לבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)

באיטליה מקפידים לעקוב מקרוב אחר השתלשלות האירועים כאשר הרשויות אף הכריזו כי פלג חשוד בביצוע עבירה של חטיפה בנסיבות מחמירות. גם בישראל נחקר פלג באזהרה בביצוע עבירות דומות.

שמואל פלג בבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)שמואל פלג בבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)

הסבתא אתי פלג מגיעה לבית המשפט בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)הסבתא אתי פלג מגיעה לבית המשפט בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

למרות החשדות החמורים, משפחתו של בירן מצד אמו טענה כי הוא לא נחטף אלא "שב הביתה, כפי שרצו הוריו". הם הוסיפו כי עם הגעתו, "נמצא איתן בטיפול אינטנסיבי של צוות רפואי בכיר בבית החולים שיבא, לנוכח מצבו המורכב והרגיש שלא ניתן לפרטו".

מנגד, משפחתו של בירן מצד אביו הביעה חשש מהדיווחים "אודות מצבו הפסיכולוגי והנפשי של איתן". עוד הוסיפה המשפחה כי ביתו של איתן הוא איטליה, ומטרתה של בירן נירקו היא להשיבו לביתו "בדרכי שלום ללא דיחוי, כדי שיוכל להמשיך את לימודיו בכיתה א׳, שאותם כבר החל כשבוע לפני החטיפה".