הצהרת תובע הוגשה היום (שישי) לבית המשפט השלום בחיפה נגד נער בן 15 החשוד שדקר למוות את שמעון עלוש בסוף חודש אוגוסט האחרון. מהמשטרה נמסר כי  בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

כזכור, בסוף חודש אוגוסט האחרון נדקר עלוש למוות ביישוב. כוחות מד"א שהוזעקו למקום האירוע פינו אותו, תוך ביצוע פעולות החייאה, למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו למקום פתחו בחקירת נסיבות האירוע. 

פרמדיקית מד"א, אליענה אגסי, סיפרה: "הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפצעי דקירה בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

מחקירת היחידה ללוחמה בפשיעה עולה כי בין החשוד לבין הקורבן התגלה סכסוך הנוגע ככל הנראה לקטינה אחרת כאשר ביום האירוע בעקבות הויכוח שהחריף, הזמין החשוד את המנוח להגיע לביתו ובאותה העת הכין מבעוד מועד סכין שאותה טמן בבגדיו. בתוך כך, כאשר הקורבן תושב שלומי בן 17 הגיע למקום, החל ויכוח בין השניים במהלכו החשוד דקר את הקורבן מספר פעמים ונמלט מהמקום, כאשר כשעה לאחר הארוע, הסגיר את עצמו לידי שוטרי תחנת נהריה. 

שמעון עלוש (צילום: ללא)שמעון עלוש (צילום: ללא)


שרון זגורי, הבעלים של פיצרייה ברחוב הראשי של היישוב, סיפר לוואלה!, כיממה לאחר האירוע כי "שניהם ישבו אצלי אתמול עד מאוחר, כמו כל יום. אתמול שניהם היו אצלי עד 01:00 אחר חצות. הם היו ביחד. לא היה שום דבר, אני אומר שאין קשר לשום בחורה ולא מעורבת בזה אף בחורה". 

בהמשך, סיפר זגורי כי לאחר סגר את העסק, הלך לתפילת הסליחות בבית הכנסת ולאחר כמה זמן הנער החשוד נכנס פנימה. "שמעון בטח חשב שהוא רוצה סיגריה או משהו כזה. הילד בן 15, לא בקנה מידה שלו, אז הוא היה נינוח ולא הרגיש מאוים. למרבה הכאב והצער זה נגמר כמו שזה נגמר". 

"מדובר בבחור עם לב זהב. מדבר בצורה מכבדת ומכובדת, עם כולם. גם עם אמא שלי בת ה-71, נכנס ומנשק לה את הראש שלוש פעמים ביום. זה ילד שאין דברים כאלה, לא בקטע של אלימות זה בכלל לא הסגנון שלו. היה עוזר לכולם בהתנדבות", סיפר.