רומייסה גלאגי הטורקייה זכתה בתואר "הנערה המתבגרת הגבוהה ביותר בעולם", כבר בשנת 2014 כשהייתה בת 18. השבוע, אותו הנערה הוכרזה כ"אישה הגבוהה ביותר בעולם", שכגובהה נמדד בכ-2.15 מטרים, וקטפה בפעם השנייה בחייה את שיא גינס

קומתה הגבוהה של גלאגי היא לא סתם בשל מצב גנטי או התפתחות קיצונית, אלא מגיעה ממצב נדיר הנקרא תסמונת ויבר. בין שאר ההפרעות הנגרמות לגוף כתוצאה מהתסמונת, אחת ההשפעות הגדולות היא צמיחה מואצת של השלד. להיות הכי גבוה בעולם אמנם נשמע כמו חלום של רבים, אך במקרה הזה הגובה מגביל את הצעירה, כיוון שהיא נאלצת להשתמש בכיסא גלגלים רוב הזמן כדי להתנייד ממקום למקום. 

התסמונת הנדירה זיכתה את הצעירה בשיא גינס (צילום: Guinness World Records)התסמונת הנדירה זיכתה את הצעירה בשיא גינס (צילום: Guinness World Records)

מאז השיא האחרון שבו החזיקה, גלאגי החליטה כי חשוב לה להשתמש בתסמונת הנדירה כדי להעלות את המודעות למצבים רפואיים חריגים. בראיון לשיאי גינס היא סיפרה כי הגובה שלה גורם לרבים סביבה להסתקרן, מה שהיא מנצלת כדי לעורר שיח בנושא ולא דווקא לצחוק או ללעוג לאחר. החלק הכי מעניין בסיפור, הוא דווקא העובדה שגלאגי היא מטורקיה, שכן גם "האיש הגבוה ביותר בעולם" על פי שיאי גינס הוא הסולטאן הטורקי קוסן, המתנשא לגובה של 2.51 מטרים.