שר הבריאות, ניצן הורוביץ, מתכנן מספר הקלות בהגבלות הקורונה, כך דווח הערב (שישי) בתוכנית "אולפן שישי". על פי הדיווח, השר יבקש להמתין למספר תלת ספרתי של חולים מאומתים, כלומר שירד מתחת ל-1,000, ולאחר מכן יורה להסיר לגמרי את מגבלות ההתקהלות.

רה"מ בנט בדיון בקבינט הקורונה. קרדיט צילום:רועי אברהם / לע"מ, סאונד: ניר שרף / לע"מ

עוד פורסם, כי ישראל צפויה להתיר כניסת תיירים ארצה החל מה-1 בנובמבר. ההקלות יועלו בישיבת קבינט הקורונה הקרובה, שצפויה להתכנס ביום שני הקרוב. שם ידונו בשורת השינויים לנוכח הירידה המתמשכת בכמות החולים. כמו כן, על אף הסרת ההגבלות המתוכננת, יושארו התו הירוק וחובת עטיית המסכות. 

הבוקר, משרד הבריאות פרסם כי במהלך היממה אמש אובחנו 1,325 מאומתים חדשים לנגיף, ו-1.48% מהבדיקות היו חיוביות. מספר החולים הקשים, שירד אתמול אל מתחת ל-400 לראשונה מאז אוגוסט, עומד על 385. מספר הנפטרים עומד על 7,976. מקדם ההדבקה עומד על 0.75.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, התייחס ב-103FM להקלות שצפוי קבינט הקורונה לאשר: "אנחנו נמצאים בדיון על מה ניתן להקל, ודאי שככל שהתחלואה יורדת אפשר להקל אז על הפרק חושבים על הקלות נוספות במסגרת התו הירוק, דיונים על המגבלות התקהלות למיניהן. בהחלט אפשר לחשוב על דברים שאפשר להקל עליהם. יחד עם זאת התחלואה עדיין כאן ומסכות עדיין נשארים איתם בחללים סגורים והיכן שהתו הירוק חל צריך להקפיד על זה".