חברי המשלחת העסקית Beyond Business של בנק הפועלים ומכון היצוא השתתפו בפורום הפינטק והסייבר של ADGM – אזור הסחר הפיננסי של אבו דאבי, איחוד האמירויות.

הפורום נערך בראשות יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק ומנכ"ל הבנק דב קוטלר, והשתתפו בו אנשי עסקים ישראלים מובילים לצד גורמי ממשל ואנשי עסקים בכירים מאיחוד האמירויות.

קוטלר, שפתח את הפורום, אמר כי "לפני שנה חתמנו על ההסכם ולא ידענו מה העתיד יוליד. מימשנו את ההבטחה שלנו והגענו לכאן בפעם השלישית, ועכשיו הגיע הזמן שאתם תבואו אלינו לישראל".

סבח אל־בינאלי, ראש אזור המפרץ בחברת OurCrowd, הכריז באחד הפאנלים כי "לחברות פינטק ישראליות יש הזדמנות אדירה להשקעה בתחום הזה כאן".

חאליד אל מרזוקי, דירקטור הסחר של KIZAD, אמר: "אנחנו הכי גדולים בעולם מבחינת גודל מרכזי הסחר שלנו. מעל 550 קמ"ר זה כמו שני שליש מסינגפור".

לדבריו, "אנחנו יודעים לתת ללקוחות שלנו את מבנה העלויות שלהם אצלנו 50 שנה קדימה. מה יהיו עלויות החשמל, המים, המבנה ועוד. אנחנו פותחים אינקובטור חדש לעסקים ישראלים שרוצים להתחיל את דרכם באמירויות. האינקובטור שלנו יפנה גם לחברות גדולות, וגם לבינוניות וקטנות. נסייע להן ללמוד את השוק, להכיר אותו ולחדור אליו".

רועי רהב (צילום: פרי מנדלבוים)רועי רהב (צילום: פרי מנדלבוים)

בתוך כך, כחלק מהאסטרטגיה של קבוצת נמלי אבו דאבי ומרכז הסחר קיזאד (מרכז הסחר הגדול במזרח התיכון), הכריזה החברה על הקמת נציגות רשמית בישראל - חברת Yokwe Technologies ברשות רועי רהב, אשר תהיה נקודת הקישור לעסקים, תעשיינים ויצואנים אשר מעוניינים להיכנס לשוק האמירויות ולאבו דאבי. בנוסף, שכרה הקבוצה את שירותי משרד קמיר, ברשות אלי קמיר, כדי להוביל את האסטרטגיה התקשורתית שלהם בישראל.

אלי קמיר, יושב ראש ובעלי משרד קמיר  (צילום: תומר יעקובסון)אלי קמיר, יושב ראש ובעלי משרד קמיר (צילום: תומר יעקובסון)

משרדו של אלי קמיר הוא ממשרדי הייעוץ אסטרטגי המובילים בישראל ומטפלים בלקוחות בינלאומיים גדולים כמו ענקית האנרגיה, שברון, רשת איקאה, חברת מונדזליז, יצרנית החטיפים והשוקולד הגדולה בעולם שמייצרת, בין היתר את אוריאו, מילקה, וטובלרון, כמו גם תאגידים גדולים מתחום הביוטכנולוגיה.