הוא היה עיתונאי וסופר, ממייסדי רשות השידור. כל מי שפגשו בו לא יכלו להתעלם מהעובדה שהיה אוטודידקט ואדם משכיל, אף שלא רכש השכלה פורמלית. הוא ייסד את "הגל הקל" של קול ישראל, מה שהפך לימים לרשת ב', עוד בימים שרשות השידור נחשבה מונופול. הוא יזם שעשועונים וחידונים רדיופוניים שאחד מהם הפך לנכס צאן ברזל של השידור הציבורי. מסמך מכונן בענף התקשורת קרוי על שמו.

הוא נולד לבן ציון ובתיה ספקטור, אבל רק מעטים הכירו אותו בשם הזה. האגדה מספרת שכשאמו הייתה בהריון, היא ובעלה הלכו לצפות בסרט קולנוע, שם שמעו אישה שכעסה על בנה השובב. שמו של הילד היה יוצא דופן, והשניים החליטו שאם ייוולד להם בן, הם יקראו לילד בשם זה. וכך עשו.

את הקריירה העיתונאית שלו הוא התחיל בעיתון "על המשמר", והיא נמשכה קרוב ל־40 שנה. הוא אהב שפות, ושלט, בין היתר, באנגלית, בערבית, בלטינית, באיטלקית, בצרפתית, ביידיש וברוסית. הוא היה הראשון לתרגם את הספר "פינוקיו" מאיטלקית לעברית. בשנות חייו המאוחרות הוא התמקד בכתיבה היסטורית. הוא כתב שלושה ספרים על פרשת תל חי. למרות שלא היה לו מעולם תואר אקדמי, הוצע לו לקבל תואר של פרופסור, אך הוא דחה את ההצעה.

לאורך הקריירה שלו הוא פעל בשליחות רשות השידור בארץ ובחו"ל. הוא עישן 80 סיגריות ביום, ורק בשנותיו האחרונות בחר להיגמל. הוא הלך לעולמו בגיל 86. על תרומתו העיתונאית הוא זכה בפרס סוקולוב למפעל חיים.

אתם מוזמנים לגלות: מי האיש?

פתרון החידה הקודמת: האיש שהיה אחראי לאחת ההמצאות הגדולות הוא אלכסנדר זרחין, ממציא שיטת זרחין להתפלת מי ים.