היום (ראשון) נזיז את השעון שעה אחת אחורה ונתבאס שהחושך מגיע לביקור מוקדם יותר. כדי לרכך את רוע הגזירה תמיד תוכל להתחדש בשעון חדש. בעבר, בתשובה לשאלה "סליחה מה השעה?" היינו מציצים בשעון היד ומתעדכנים. כיום רבים מאיתנו מעיפים מבט בטלפון הסלולרי. שעון כבר מזמן אינו מיועד לגילוי השעה ובשנים האחרונות הוא משמש אותנו כאביזר אופנתי בעל אמירה.

שעון ורסאצ'ה, הבורסה לתכשיטים. מחיר: 3.990 שקלים (צילום: יח''צ)שעון ורסאצ'ה, הבורסה לתכשיטים. מחיר: 3.990 שקלים (צילום: יח''צ)

לגברים ונשים בישראל יש בממוצע כארבעה שעונים ואלו של הגברים נחשבים יקרים יותר. יש לכך שתי סיבות עיקריות. באופן טבעי שעוני הגברים מורכבים ומתוחכמים יותר בעוד שבשעוני נשים החלפת סוללה פותרת את הבעיה. סיבה נוספת היא העבודה ששעון הוא התכשיט היחיד המקובל בחברה הישראלית לגבר ולנשים ישנם תכשיטים רבים בנוסף לשעון. זאת הסיבה שגברים רבים מבצעים טרייד אין או מוכרים שעוני יוקרה ממותגים ומתאבזרים בשעון אחר משוכלל ויקר יותר. עבור גברים שעון יקר הוא סמל סטטוס ומבחינתם מדובר בעוד גדג'ט כמו סמארטפון חדש ומחשב נייד. 

שעון ברייטלינג Breitling Professional Endurance. באתר וברשת פדני. מחיר: 14,900 שקלים (צילום: יח''צ)שעון ברייטלינג Breitling Professional Endurance. באתר וברשת פדני. מחיר: 14,900 שקלים (צילום: יח''צ)
 

מבחר השעונים הקיים הוא עצום ישנם שעוני יוקרה אלגנטיים, שעוני ספורט וצלילה ושעונים מעוצבים עם רצועות ניתנות להחלפה במגוון צבעים וניתן להתאים את השעון לאופי ההופעה או המסר אותו אנחנו רוצים להעביר. הנועזים יענדו שעונים בצבעים כמו ירוק, אדום, סגול וכחול והסולידיים יבחרו בשעון בצבעי כסף, שחור ולבן כאביזר להופעה מאופקת.

שעון CASIO. מחיר: 319 שקלים (צילום: יח''צ)שעון CASIO. מחיר: 319 שקלים (צילום: יח''צ)

שעון איכותי נמדד בשני פרמטרים עיקריים המנגנון וטיב החומרים ממנו הוא מיוצר. יש לוודא שחלקי השעון כמו הרצועה, הצמיד, קופסת השעון, הזכוכית והמחוגים עשויים מחומרים איכותיים כי זה מאוד מתסכל שהשעון "מתקלף" לאחר שימוש קצר". בעבר כששעון היה מתקלקל היינו הולכים לשען, מקצוע הולך ונעלם. 

שעון EDIFICE. מחיר: 459 שקלים (צילום: יח''צ)שעון EDIFICE. מחיר: 459 שקלים (צילום: יח''צ)

שעון G-SHOCK. מחיר: 589 שקלים (צילום: יח''צ)שעון G-SHOCK. מחיר: 589 שקלים (צילום: יח''צ)