בהחלטה היסטורית, נשיא המדינה, יצחק הרצוג החליט היום (שני) למנות את אלוף-משנה נ' למזכירה הצבאית לנשיא המדינה ולהעלותה לדרגת תת-אלוף. זאת במסגרת הליך דיוני השיבוצים הסדור ובתיאום עם שר הביטחון בני גנץ וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי. אל"מ נ' תהיה האישה הראשונה שתכהן בתפקיד המשמעותי. 

אל"מ נ' תחליף בתפקידו את תא"ל עלא אבו רוכן, אשר מכהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות. נ' משרתת בצה"ל 22 שנים ומכהנת כיום בתפקיד קצינת המודיעין של פיקוד המרכז מזה כשנה וחצי. עברה שורה של תפקידי פיקוד בשטח ובמטה באגף המודיעין לאורך השנים. בת 40 תושבת מרכז הארץ, נשואה ואם לשני ילדים, בעלת תארים בהיסטוריה של המזרח התיכון.

נשיא המדינה יצחק הרצוג מסר: ״אני מברך את אל"מ נ' על מינויה ואני סמוך ובטוח שהיא תהווה תוספת מבורכת לצוות היועצות והיועצים שלי, וכי כישוריה המקצועיים והאנושיים ישיאו ערך רב למוסד הנשיאות, לצה"ל ולמדינת ישראל כולה".

"תקרות זכוכית מתנפצות בכל יום בישראל, ואני גאה שבתקופת כהונתי בבית הנשיא מתנפצת עוד אחת כזו בידי קצינה מבטיחה וראויה. אני רוצה להודות לתא"ל עלא אבו רוכן על שירותו המסור בבית הנשיא ועל תרומתו המשמעותית לצה״ל ולמדינת ישראל".