מהדמויות הבולטות בפוליטיקה הישראלית: הפרסומאי והיועץ האסטרטגי ראובן אדלר הלך הבוקר (שלישי) לעולמו בגיל 78. אדלר, שהיה אחד מהדמויות המשפיעות ביותר על הזירה הפוליטית בישראל בתחילת שנות ה-2,000, עבד לצד אנשי הציבור הבכירים ביותר בציבוריות הישראלית, ביניהם גם ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ונשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג.

ראובן אדלר ויצחק הרצוג מתוך הסרט ב''המקור'' (צילום: צילום מסך ערוץ 10)ראובן אדלר ויצחק הרצוג מתוך הסרט ב''המקור'' (צילום: צילום מסך ערוץ 10)

אדלר נולד בוורשה הכבושה, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, שנת 1943. משנסתיימה המלחמה המשיך להתגורר בפולין ועלה לארץ בשנת 1948 בגיל 5 עם הוריו, שהקימו בית בקרית ים. את שירותו בצה"ל עשה בטייסת תחזוקה בחיל האוויר.

עיסוקו המקצועי של אדלר היה בראשית כפרסומאי ורעיונאי, ונמנה כשותף הבכיר ביותר במשרד "אדלר חומסקי ורשבסקי GREY ושות'". בהמשך הקריירה שלו, כאמור, עבד לצד דמויות מפתח בציבוריות הישראלית, ונמנה על אנשי "פורום החווה" של ראש הממשלה שרון. בהמשך ליווה גם את הקמפיין של ראש הממשלה אולמרט, ציפי לבני בתקופתה במפלגת "קדימה" וכן מפלגת האיחוד בינה לבינה יצחק הרצוג בשנת 2015 - "המחנה הציוני".