המלחמה בין רוסיה לאוקראינה כבר גובה מחיר בתחום יוקר המחייה: החל ממחר בחצות הלילה (בין שני לשלישי) יעודכנו מחירי הדלק. כחלק מעדכון המחירים, המחיר המרבי לליטר בנזין 95 בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעלה ב-34 אגורות מהחודש הקודם, ויעמוד על 7.05 ש"ח לליטר. זו ההתייקרות החדה ביותר שהייתה בחודשיים האחרונים

כזכור, רק בחודש האחרון עלו מחירי הדלק ב-34 אגורות ועמדו על 6.71 ש"ח לליטר. תוספת בעד שירות מלא עמדה על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), בדומה למחיר הצפוי בחודש מרץ. שר האוצר אביגדור ליברמן החליט לקבל את חוות הדעת המקצועיות של פקידי האוצר ולא להקפיא את מחיר הבלו והמע"מ המהווים 62% מהמחיר לליטר בגלל ההערכה שהמדובר בהתייקרות זמנית.

מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה, חן בר יוסף הסביר: "עליית מחירי הנפט הגולמי ליוותה את החודש האחרון, הן בשל המתיחות בגבול רוסיה-אוקראינה והן בשל העובדה כי מדינות רבות בעולם חוזרות לפעילות כמעט מלאה בעקבות דעיכת גל הקורונה החמישי. פלישת רוסיה בסוף השבוע שעבר לאוקראינה הובילה לעלייה נוספת במחירי חבית הנפט, שחצה את רף ה-100 דולר ביום חמישי האחרון".

"ביום שישי, לאחר שהתברר שהסנקציות שמטיל המערב אינן כוללות סנקציות בתחום האנרגיה, חלה התמתנות של מחיר החבית, אך היא עדיין גבוהה משמעותית ממחירה בסוף החודש שעבר. כמו כן, עליית שער החליפין של הדולר תרמה אף היא לעליית המחירים פה בארץ. אנחנו החודש במחיר הגבוה ביותר מאז שנת 2014, נחזור ונמליץ להשוות מחירים בין התחנות וכמובן לנסוע בזהירות", הוסיף.

ביום שישי, לאחר שהתברר שהסנקציות שמטיל המערב אינן כוללות סנקציות בתחום האנרגיה, חלה התמתנות של מחיר החבית, אך היא עדיין גבוהה משמעותית ממחירה בסוף החודש שעבר. כמו כן, עליית שער החליפין של הדולר תרמה אף היא לעליית המחירים פה בארץ. אנחנו החודש במחיר הגבוה ביותר מאז שנת 2014 , נחזור ונמליץ להשוות מחירים בין התחנות וכמובן לנסוע בזהירות".