מים הם משאב יקר וחיוני לחיים, את זה כולנו יודעים. על כן רצוי שנעשה השתדלות ונסגל לעצמנו הרגלים שימנעו מאיתנו לבזבז מים ואפילו יסייעו לנו לחסוך. המומחים של Beko, מותג מכשירי החשמל לבית, משתפים מניסיונם ומציעים כיצד לחסוך במים, כסף ואנרגיה, על ידי נקיטת צעדים קטנים בחיי היום יום שלנו.

נסו לשנות הרגל אחד ואל תתייאשו. כל שינוי הוא מבורך ויכול להועיל. אפשר בהחלט להתחיל עם שינוי אחד ולאט לאט לאמץ ולסגל עוד הרגלים שיהפכו את החיים שלכם לחסכוניים ומתחשבים יותר בסביבה. ואם תנצלו את ההזדמנות ועל הדרך תשתפו את הילדים בתהליך, אז בכלל תעשו משהו טוב גם למען הדורות הבאים.

סגרו את הברז בזמן צחצוח השיניים
זה נשמע עניין פעוט, אבל לידיעתכם משפחה בת ארבעה נפשות יכולה לחסוך ביום אחד כמות מים של אמבט רחצה מלא על ידי סגירת הברז בזמן צחצוח השיניים ושימוש בכוס מים בכדי לשטוף את הפה (במקום במים ישירות מהברז).

סגרו את הברז כשאתה מצחצחים שיניים (צילום: אינג אימג')סגרו את הברז כשאתה מצחצחים שיניים (צילום: אינג אימג')

מקלחת במקום אמבטיה
החליפו את האמבטיות במקלחות, ההבדל בכמויות המים הוא עצום ומשמעותי. במקלחת ממוצעת נעשה שימוש ב-30 ליטרים של מים בעוד באמבטיה כמות המים הממוצעת היא 80 ליטר.

הקפידו לסגור את הברז בזמן שטיפת הכלים
בזמן שטיפת הכלים, כאשר הברז נותר פתוח והמים ממשיכים לזרום, מתבזבזים בממוצע 80 ליטרים של מים בדקה. לכן, במהלך השטיפה, הקפידו לסגור את הברז בכל רגע שניתן כדי למנוע בזבוז יקר של מים.

תקנו ברזים מטפטפים
ברז מטפטף גורם לבזבוז של מים בסדר גודל של כ-60 ליטרים בשבוע. הקפידו לתקן ברז שמתחיל להראות סימני טפטוף.

ברז ברז מיטפטף (צילום: אינגאימג')ברז ברז מיטפטף (צילום: אינגאימג')

הקפידו להרתיח כמות קטנה של מים
כשאתם רוצים להכין שתיה חמה ובאים למלא את הקומקום עד סופו, עצרו וחשבו מהי כמות המים שאתם באמת צריכים. הקפידו להרתיח רק את הכמות הנצרכת באמת, על מנת לחסוך במים, זמן, אנרגיה וחשמל.

השתמשו במדיח כלים
שטיפת כלים ידנית עלולה לבזבז כמות גדולה של זמן, אנרגיה ושימוש בכ-74% יותר מים משימוש במדיח כלים.

מדיח כלים חוסך 74% מים לעומת שטיפה ידנית (צילום: אינג אימג')מדיח כלים חוסך 74% מים לעומת שטיפה ידנית (צילום: אינג אימג')

לא תמיד יש צורך לשטוף את הכלים לפני הכנסתם למדיח
אין צורך לשטוף את כל הכלים לפני הכנסתם למדיח. שטפו קלות רק כלים בהם נותרו שאריות שומניות או יבשות.

כבסו את מגבות הגוף שלכם לעיתים רחוקות יותר
אין צורך להחליף מגבת גוף לאחר כל מקלחת, השתדלו להניח את המגבות לייבוש ולהשתמש בהם בשימוש חוזר. בכל פעם שעושים שימוש חוזר במגבת ניתן לחסוך עד 5 ליטרים של מים. 

זה בסדר להשתמש במגבת שוב (צילום: אינגאימג')זה בסדר להשתמש במגבת שוב (צילום: אינגאימג')