הפיגוע בתל אביב: מושל ג'נין אכרם רג'וב התייחס היום (שבת) בריאיון בכאן רשת ב' למחבל תושב העיר שביצע את פיגוע הירי בדיזינגוף, וטען כי "היורה בדיזנגוף לא טרוריסט".

בהמשך, התייחס לפתיחת האש אל עבר כוחות צה"ל במחנה הפליטים בג'נין הבוקר, וקבע כי מדובר ב"תגובת נקמה נגד צה"ל והפעילות שלו". עוד הוסיף: "עכשיו סגרו את מעבר ג'למה ואומרים לעולם שכל אזרחי ג'נין אשמים. דחפתם את העם הפלסטיני לפינה, הוא איבד את התקווה בעתיד שלו".

המחבל רעד חאזם שביצע את פיגוע הירי בתל אביב (צילום: צילום מסך רשתות חברתיות)המחבל רעד חאזם שביצע את פיגוע הירי בתל אביב (צילום: צילום מסך רשתות חברתיות)

"כוחות צה"ל נכנסים ורוצחים אזרחים. מה אתם רוצים מהעם הפלסטיני? מה עשיתם לנו? תנו לנו לפעול בשקט. כוחות צה"ל נכנסים ועושים זוועה בקרב העם הפלסטיני", תקף.

לצד זאת, סגן ראש עיריית נצרת, סמיר סעדי, שלח תנחומים למשפחתו של המחבל שנורה לאחר שפתח באש לעבר כוחות צה"ל בג'נין ואיחל רפואה שלמה לפצועים. 

המחבל אחמד אל סעדי שחוסל על ידי כוחות צה''ל בג'נין (צילום: רשתות חברתיות)המחבל אחמד אל סעדי שחוסל על ידי כוחות צה''ל בג'נין (צילום: רשתות חברתיות)

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, הודיע הערב כי בתום הערכת מצב ביטחונית החליט שר הביטחון בני גנץ על שורת צעדים כלפי תושבי צפון השומרון, לצד המשך המדיניות הקיימת כלפי שאר יהודה ושומרון.

בין הצעדים שנקבעו, הוחלט על עצירה מוחלטת של כניסת ויציאת ערביי ישראל לעיר ג׳נין, רגלי ורכוב, דרך המעברים גלבוע (ג׳למה) וריחן. עוד הוחלט על מניעת כניסת סוחרים ואנשי עסקים תושבי אזור ג׳נין לשטח מדינת ישראל.