שעות ספורות לאחר תפיסת המחבלים מאלעד: לוחם מג"ב כבן 19 נפצע הערב (ראשון) בפיגוע דקירה שהתרחש בעיר העתיקה, באזור שער שכם. שוטרים ולוחמי מג"ב שהיו מוצבים במקום, חשדו באחד מעוברי האורח. הם קראו לו לעמדת הבידוק, ובמהלכו שלף סכין ודקר את אחד הלוחמים. 

הלוחמים שהיו במקום הגיבו וביצעו ירי לעבר המחבל, שהיה חמוש בשתי סכינים, וניטרלו אותו. הלוחם הפצוע פונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשמצבו בינוני.

הסכין בזירת הפיגוע בשער שכם (צילום: דוברות המשטרה)הסכין בזירת הפיגוע בשער שכם (צילום: דוברות המשטרה)

במשטרה סבורים כי המחבל הגיע במטרה לבצע פיגוע בגזרה, והודות לעירונותם של לוחמי מג"ב הוא זוהה. המפכ"ל קובי שבתאי שוחח עם מפקד הצוות, ושיבח אותו על עירנותם של השוטרים, שככל הנראה מנעו פגיעה קשה יותר באזרחים.

מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן אמר ללוחמים שפעלו באירוע: "אני משבח את הפעילות שלכם שבזכותה נמנע פיגוע גדול יותר העירנות שלכם במשימה הובילה לאיתור של המחבל שהמתין במקום לפגוע באזרחים הנוהגים לעבור במקום מידי יום החתירה למגע שלכם הביאה לניטרולו של המחבל תוך שניות ספורות. אנחנו נמשיך בנחישות ומקצועיות להגן על ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום וזמן".

המפכ''ל שבתאי בזירת הפיגוע בשער שכם (צילום: דוברות המשטרה)המפכ''ל שבתאי בזירת הפיגוע בשער שכם (צילום: דוברות המשטרה)

במקביל, התרחש אירוע נוסף ביישוב תקוע, כאשר חשוד טיפס על גדר בית ביישוב, ונורה על ידי חבר בכיתת הכוננות, שניטרל אותו. על גופת החשוד אותרה סכין. נערכות סריקות אחר חשודים נוספים, שככל הנראה ברחו מהמקום לכפר פלסטיני סמוך.

זירת האירוע בתקוע (צילום: TPS)זירת האירוע בתקוע (צילום: TPS)

זירת ניסיון הפיגוע בתקוע (צילום: דובר צה''ל)זירת ניסיון הפיגוע בתקוע (צילום: דובר צה''ל)