"כנר על הגג" בתיאטרון זה כבר עניין של מסורת: התיאטרון העברי הציג אמש את שירי המחזמר "כנר על הגג", כפי שיעלה על בימות היכל התרבות בתל אביב ובתיאטרון הצפון במהלך הקיץ הקרוב.

המחזמר "כנר על הגג" נחשב לאחד ממחזות הזמר המצליחים בעולם, והוא אהוב מאוד על הקהל הישראלי. המחזמר יעלה בחודש יולי הקרוב, תחת ניהולו האמנותי של גדי צדקה. במסגרת התיאטרון העברי תופק הפקה חדשה של המחזמר, כשאת שרביט הבימוי לוקח לידיו נתן דטנר שגם ישוב וייכנס לנעליו של טוביה החולב. לצידם יעבדו הכוריאוגרף אביחי חכם, והמנהל המוזיקלי יוסי בן נון אשר ינצח על התזמורת. בהפקה זו ייקחו חלק כ-40 שחקנים ורקדנים בליווי תזמורת חיה. 

הבוקר קיים התיאטרון העברי פרזנטציה של שירי המחזמר "כנר על הגג", כפי שיוצגו בגרסה שתעלה בו בחודש יולי, כשבנוסף לדטנר, נכחו בפרזנטציה כמה משאר כוכבי ההצגה, ובהם סנדרה שדה שתגלם בו את גולדה, שרי צוריאל שתגלם את ינטע השדכנית, קובי מאור שיגלם את לייזר וולף, ושי גבסו שיגלם את מוטל החייט.  

מנכ"ל התיאטרון העברי, גדי צדקה, אמר היום כי "אנחנו גאים להעלות הקיץ את "כנר על הגג", המחזה החשוב ביותר שנכתב אי פעם על העולם היהודי, ושחושף את ההומור , החוכמה, התבונה והצניעות שהיו קיימים בו. זו הפקה חסרת תקדים, וחלק ממנה אתם העיתונאים זוכים לראות היום".  

קאסט המחזמר ''כנר על הגג'' (צילום: ניר סטולו)קאסט המחזמר ''כנר על הגג'' (צילום: ניר סטולו)

התיאטרון העברי הוא תיאטרון רפרטוארי ישראלי מוביל הפועל במסגרת עמותה לטיפוח תרבות עברית, ויוצרים בה מיטב האומנים והשחקנים בארץ. התיאטרון הוקם על ידי הבמאי גדי צדקה וזוגתו השחקנית פנינה ברט בשנת 1996.