צה"ל פרסם הבוקר (שישי) את מסקנות הביניים מתחקיר אירועי הירי אשר הביאו למותה של כתבת אל-גז'ירה, שירין אבו עאקלה. המסקנה העיקרית שעלתה, היא שלא ניתן לקבוע מהו מקור הירי שפגע והרג את הכתבת.

בכיר לשעבר בצה"ל מסביר: אלו הסימנים לכך שכתבת אל ג'זירה נפגעה מאש פלסטינית

מאז קרות האירוע, לפני יומיים, צה״ל תחקר ופועל לבירור נסיבות מותה של הכתבת. בסיום תחקיר הביניים נותרו עוד מספר פרטים הדורשים בירור, אך עלה כי ישנן שתי אפשרויות למקור הירי שפגע בה.

האפשרות האחת, כחלק מהניסיון לפגוע בכוח הצבאי, בוצע ירי מסיבי של חמושים פלסטינים, בו נורו מאות כדורים ממספר מוקדים. כחלק מהניסיון של החמושים הפלסטינים לפגוע בכלי הרכב הצה״ליים, נורו עשרות רבות של כדורים באופן לא מבוקר לכיוון כלי הרכב הצבאיים, שהוא גם הכיוון בו שהתה הכתבת וייתכן שזהו מקור הירי שפגע בה.

האפשרות השנייה, כך על פי הדוח, היא שבמהלך הלחימה, אחד הלוחמים ביצע ירי של כדורים אחדים מתוך חרך מיוחד בג'יפ ודרך כוונת טלסקופית, לעבר מחבל שירה על כלי הרכב בו היה הלוחם. המחבל ירה צרורות לעבר לוחם צה"ל מספר פעמים וישנה האפשרות שהכתבת שעמדה בסמוך למחבל החמוש ומאחוריו, נפגעה מירי הלוחם לעבר המחבל. המרחק מכלי הרכב לכתבת היה כ-200 מטרים. 

מצה"ל נמסר כי "קבלת הקליע לבדיקה בליסטית מקצועית, עשויה להכריע בין שתי האפשרויות הללו. נכון לרגע זה הפלסטינים לא נענו לבקשתנו לקיים תחקיר משותף או להעביר לנו את ממצאי החקירה שלהם ובין היתר גם את הקליע. ישראל אף הציעה לנציגים הפלסטינים (וכן לנציג אמריקאי) להיות נוכחים ולהשתתף בתהליכי הבדיקה המקצועיים, הפתולוגיים, הבליסטיים ואף בבדיקה הפורנזית של הקליע - הצעות אלו נתקלו בחוסר שיתוף פעולה וללא מענה". 

כמו כן, הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי הנחה להמשיך לברר ולתחקר את האירוע תוך שימוש בכל הכלים על מנת לפעול בשקיפות ולחשוף את האמת.