בצל העלייה במקדם ההדבקה ושיעורי התחלואה בנגיף הקורונה בישראל ולנוכח התפשטותו של תת-זן של האומיקרון - וריאנט BA5 ברחבי העולם, פרסמה היום (חמישי) אוניברסיטת ג'ון הופקינס האמריקאית נתונים, מהם עולה כי מספר הנדבקים היומי בווריאנט בחלק ממדינות אירופה כמו בריטניה, איטליה, צרפת וגרמניה - נמצא במגמת עלייה.

עוד עולה מהנתונים, כי התפשטות הווריאנט לא משפיעה לרעה על העומס בבתי החולים. בישראל על כל מיליון איש מאושפזים 45 חולים. בארצות הברית מאושפזים 76 חולים על כל מיליון תושבים. בצרפת - 206 על כל מיליון תושבים.

עם זאת, מאחר ושיטת הבדיקות לגילוי הנגיף אינה אחידה, ברחבי העולם חוששים מפני "תחלואה סמויה", דבר שעלול להביא להאצה בהתפשטות הנגיף.

אתמול המליץ פאנל המומחים של מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, לחסן ילדים בני חצי שנה עד 6 בחיסונים של החברות פייזר ומודרנה. 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA (צילום:  REUTERS/Andrew Kelly)מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA (צילום: REUTERS/Andrew Kelly)

פאנל המומחים סבור כי החיסונים בטוחים ויעניקו הגנה מפני תחלואה קשה בקורונה והגנה מסוימת מפני הדבקה בנגיף. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות (CDC) צפוי לאשר את ההמלצה.