הסטנדאפיסט, הקומיקאי, השחקן, המפיק והתסריטאי עטור ההישגים שלום אסייג, מככב ב"שנות התשעים", שממשיכה בתיעוד הומוריסטי של חיי משפחתו בישראל של לפני כמה עשורים, שעושה לרבים מאיתנו גלי נוסטלגיה אדירים. בקרוב, יחבוש אסייג גם את הכובע הדרמטי שלו בסדרה "מנאייכ" ב"כאן 11", שתשוב גם היא לעונה חדשה ומפתיעה.

אסייג שוחח עם איריס קול ב-103fm וסיפר על ההתרגשות נוכח התקופה רוויית העבודה: "העונה הזו של 'שנות ה־90' מורכבת רק מחמישה פרקים. השארנו את האנשים במתח כי בפרק האחרון אחת הדמויות יוצאת מהארון. פעם זה היה מהלך מאוד רציני, כולל זה שאנשים נפלטים לרחובות, באמת עצוב הסיפור הזה. קיבלתי כל כך הרבה הודעות מאנשים אחרי הפרק, כי הם הרגישו את זה על בשרם וראו את החיים שלהם על המסך. יש מסר בכל הדבר הזה". 

 

באשר לעבודה לצד בנו דניאל, שיתף: "בעונה שעברה, דניאל כתב חמישה פרקים. הוא כבר טבל במים. להיות תסריטאי ראשי זה יותר מורכב וקשה, אך ליוויתי אותו לאורך הדרך, לשמחתי אני חושב שהוא עשה עונה מצוינת. הוא מכיר את הדמויות והסגנון, אז יותר קל וטבעי לו להתחבר לדבר הזה, מה גם שהוא משחק בסדרה מהעונה הראשונה, הוא לא מתחיל מאפס". 

"להיות מבסוט מבחירות? אף פעם לא", אמר אסייג על ההתרחשויות הפוליטיות הסוערות, שהובילו להודעה על פיזור הכנסת. "היו יותר מדי בחירות בשנים האלה. אני ידוע כאיש שאינו מרוצה ממה שקורה במדינה. אני מקווה שיתעלו על עצמם ויפסיקו לעשות לנו בחירות כל כמה שנים או חודשים, אבל בואי נדבר על דברים שמחים".

בסיום דבריו, התייחס השחקן והיוצר לעלילת העונה החדשה של 'מנאייכ', וטען: "לשלוט במאה אחוזים מהאנשים אי אפשר, אנשים מתפתים ומפתים אותם, השחיתות היא לא דבר שקל לעמוד בו. זה היה ויהיה".