למי אין היום בקבוק מים? נדמה שכולם מסתובבים עם בקבוק משקה אישי ביד, באוטו, בעבודה ובחדר הכושר. על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 23% מהישראלים שותים מים מבקבוקים ומכלי פלסטיק. אם אתם נוהגים לשתות מים מבקבוקי פלסטיק, אתם לבטח מודעים לזהירות שעליכם לנקוט בשימוש מוגבר בבקבוקים אלו על מנת להימנע מזליגת חומרים מהפלסטיק למשקה, לכן הפיתוח החדשני של Plantec ודאי יעניין אתכם.

להבדיל מבקבוקי הפלסטיק המיוצרים מתוצרי נפט או גז סינתטיים, בקבוק השתייה של Plantec מיוצר מתירס (כן, תירס!). כל חלק הבא במגע עם המשקה מיוצר מפולימר טבעי המופק מעמילן תירס, לכן הוא 100% בטוח לשימוש (מאושר על ידי מכון התקנים הישראלי) ומסיר את החשש מזליגת כימיקלים, כדוגמת פתאלאטים, למשקה. למרות היותו עשוי מתירס, הבקבוק של Plantec קשיח ומיועד לשימוש רב פעמי, אינו מפריש ריחות וטעמי לוואי, עמיד בחום או קור ואפילו מתאים לניקוי במדיח הכלים.

הבקבוק של Platec מיוצר מחומרים איכותיים במיוחד ולמעשה גם אם תחזיקו אותו ביד, לא תאמינו שהוא מיוצר מתירס.


"בקבוק השתייה שלנו הוא למעשה מוצר ראשון הנותן מענה לקהל רחב המקפיד על אורח חיים בריא ואשר מודע לחסרונות בשימוש חוזר בפלסטיק בהקשר של מזון ומשקאות", אומר סמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה, גבי חסון. "פיתוח של מוצרים לשימוש חד פעמי המבוססים על פולימר טבעי אינו חדש. כבר שנים שמשתמשים בפולימר הטבעי לייצור מוצרים רפואיים המתפרקים בגוף ולאחרונה אף משתמשים בו לייצור אריזות וכלי מזון מתכלים. הבקבוק שלנו הוא חדשני במובן שהוא עמיד ומתאים לשימוש רב פעמי", מסביר חסון.

"האתגר האמיתי הוא בעמידות הפולימר הטבעי, ובמיוחד בחום. אם בקבוק השתייה שלנו עמיד בטמפרטורה של עד 70 מעלות, המוצר הבא כבר עמיד בטמפרטורה של מעל 100 מעלות ולכן מתאים לשימוש במיקרוגל. זו כבר קפיצת מדרגה, אבל לא רק ברמה הטכנולוגית אלא גם ברמת המודעות. את הסכנה שבחימום הארוחה שלך במיקרוגל במיכל פלסטיק, היום לשמחתי אני כבר לא צריך להסביר".