שגרירות ארצות הברית בישראל מודיעה על השקת תהליך נוח יותר להגשת בקשה לוויזה. התוכנית "ללא ראיון" מאפשרת לישראלים רבים המחדשים את אשרותיהם לעשות זאת ללא צורך בהתייצבות לראיון אישי בשגרירות. 


על מנת לחדש ויזה ללא ראיון, על מגיש הבקשה להחזיק בוויזת תייר תקפה, או אחת שפג תוקפה במהלך 12 החודשים האחרונים, וכן שהוויזה הקודמת הונפקה אחרי ה-1 בינואר 2008 ובעת הנפקתה גיל המועמד/ת היה 14 ומעלה. את הבקשה לחידוש הוויזה יש לשלוח בהתאם להוראות שבאתר השגרירות. ניתן למצוא מידע נוסף והנחיות על תהליך הגשת הבקשה לוויזה באתר השגרירות ב-https://il.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas.  


השגרירות מבקשת להדגיש שמבקשי האשרות אחראים לכל הפרטים שנמסרים בטופס הבקשה לוויזה, בין אם צד שלישי מילא את הבקשה ובין אם לאו. המבקשים חייבים לוודא שסוכני הנסיעות ממלאים את הבקשות כראוי ובוחרים את סוג השירות המתאים.

ישראל וארצות הברית מקיימות בשנים האחרונות מגעים לביטול הוויזה הנדרשת מישראלים על מנת להיכנס לארצות הברית. לפני מספר חודשים דווח כי הצדדים השיגו התקדמות במגעים, לאחר שישראל הסכימה הסכימה להסיר את הווטו על השימוש במאגר טביעות האצבע.

המהלך אותו מנסה הצוות לקדם הוא לאפשר שימוש של האמריקאים במאגר אך במינימום פגיעה בפרטיות של אזרחי ישראל. כפי הנראה על מנת לאפשר את השימוש האמריקאי במאגר, תנאי הכרחי לביטול הויזה, יצטרכו לחוקק בכנסת חוק מתאים.