אין כמעט חובב אוכל שלא מכיר את ג'ירף נודלס בר ואין חובב אוכל אסייאתי שלא אכל שם לפחות פעם אחת בחייו. ג'ירף היוותה, עד לא לפני הרבה זמן את אחד המוסדות היותר פופולאריים לאוכל אסייאתי ואנשים היו עומדים בתור בשביל הפיליפינית החריפה שלהם, המלזית המצויינת ובכללי היכולת לתת מנות חריפות עם חזיר ושרימפס היו להיט לא קטן.

אבל זמנים משתנים ואיתם הטעמים של הלקוחות ובעיקר ההצע בשוק ויותר ויותר מסעדות הציעו מנות אסייאתיות מסקרנות, חריפות, עשירות בטעמים, חפות מתעשיתיות ובמחיר מעט יותר זול .  בכל מקרה, גי'רף היא מהמסעדות היחידות שנמצאות איתנו שנים רבות ששרדה לא מעט תהפוכות בשוק וסגירת סניפים ועדיין יש לה קהל לקוחות קבוע שזקוק לאותו טעם ייחודי שג'ירף מספקת וזה לא משהו שכיח.

לאור העליה בביקוש למנות ללא מוצרים מן החי, בין אם ממניעים אידיולוגיים, בריאותיים או אקולוגיים,  החליטו לצאת ברשת עם תפריט ירוק, כלומר תפריט נפרד שיספק מנות חפות מבשר ודגים, חלקן טבעוניות- כלומר גם ללא רטבים המבוססי חי וגם שישלחו בכלים מתכלים. ירוק עד הסוף. את הבשר החליף הטופו וחלבון הסויה שלא ראיתי הרבה מסעדות שמשתמשות בו כתחליף וחבל , הוא מספק בשרניות מרקמים ללא מעט מנות. את הרטבים כגון רוטב דגים או רוטב הצדפות החליפו רטבים על בסיס אצות שמדמה את טעם רוטב הדגים ותחליפי מעושנים שנותנים טעם.

אז מייד העמדנו את העניין למבחן והצבנו צמחונית מול קרניבור והזמנו מהם 2 מנות בשר ואת התחליף הצמחוני שלהן. חוץ מזה הזמנו עוד 2 מנות ראשונות ירוקות- וניגשנו לעניין בכובד ראש ועם קיבה ריקה.

קיסר נגד קיסר

על השולחן נעמדו נרגשות הקיסריות ונודלס סצ'ואן.
הנודלס סצ'ואן היא מנה מוכרת והיא מהווה מנה משביעה, בשרנית ומספקת. יש בה אטריות ביצים עם נתחי סינטה בקר, שלושה סוגי בצלים, קשיו, נבטים, צ'ילי וכוסברה (63 שקלים) הגירסה הירוקה מגיעה עם נתחי חלבון סויה ואטריות אודון (63 שקלים). ההבדלים כמעט ולא הורגשו- שזה שאפו גדול לג'ירף, עבדתי לא מעט עם חלבון סויה ולא תמיד קל לתת לו את המרקם הנכון, מצד שני הוא סופג טעמים מצויין ואם עובדים איתו כמו שצריך- בחתיכות קטנות הוא ממש מרגיש בשרני- בסינטה סצ'ואן הוא הרגיש ממש כמו נתחי בשר חתוכים דק. שתי המנות היו מאד דומות, שתיהם היו נדיבות ומתיקות הבצלים לצד מליחות הרוטב והסויה יצרו מנות עם טעמי אומאמי חזקים, לשתיהן הייתי מוסיפה עוד קצת פיקנטיות אבל זה כבר עניין אישי, גם אטריות האודון עבדו מעולה עם המנה ונתנו פייט לרכות של אטריות הביצים במנה הבשרית.

קיסרית מול קיסרית , ג'ירף (צילום: אסנת גואטה)קיסרית מול קיסרית , ג'ירף (צילום: אסנת גואטה)

הקיסרית  החדשה של הג'רף כבר מזמן לא חדשה אבל השם הזה נשאר איתה מאז השינוי לפני הרבה שנים, פה לגי'רף הייתה יותר עבודה, ולא בטוח שהייתי מלכתכילה מנסה לטבען מנה כזו בשרנית ומעושנת. בקיסרית הבשרית תקבלו אטריות ביצים מקמח חיטה מלאה שמייצרים במקום עם חזה עוף, פילה חזיר, בייקון, ירקות ירוקים וקשיו. (62 שקלים) , הבייקון מספק מעושנות  ועסיסיות שלא קל לשחזר. בקיסרית הירוקה תקבלו את אותו הרכב רק עם חלבון סויה וטופו צרוב במקום הבשר ועם תחליף לציר העוף (62 שקלים). פה ההבדל הרבה יותר משמעותי, הפיקנטיות הנדרשת הייתה בשניהם וזאת לצד עושר בירקות ואטריות, האטריות תוצרת בית היו מעולות, נגיסות וטעימות ממש, הרוטב עטף אותן עם המון אהבה ושתי המנות היו טעימות, רק שכל אחת בדרכה שלה, בקיסרית הבשרנית הבייקון והחזיר נתנו את הארומה המעושנת- עסיסית, בקיסרית הירוקה הטעם והתחושה האלו היו חסרים למרות שהוסיפו איזה רוטב מעושן כלשהו. אני חייבת להודות שלולא ההשוואה היא הייתה מתקבלת כמנה טעימה ועשירה בזכות עצמה- שזה חשוב לציין. פשוט אולי לא הייתי קוראת לה הקיסרית.

סיימנו בשתי מנות שהיו מצויינות ללא כל צורך להשוות אותן למקורי, סלט מלפפונים בתיבול אסייאתי עם חתיכות טופו קריספיות ותיבול מצויין וכדורי פטריות פורטבלו וכרישה, עם טריאקי וספייסי מיונז שהיו גם הן נגיסות ועשירות וחוסלו על ידי כולם, ללא קשר למין, גזע או חיבה בשר (:

אני בעד לספק אופציות לכל אוכלוסיה ולכל טעם וחשק. צריכת הבשר היא אכן מוגזמת ואמנם זה עניין אישי אבל אני מתה על טופו ואין בעיה לייצר ממנו יופי של מטעמים. פשוט תמיד עדיף לייצר מנה בזכות עצמה ולא להתאים אותה בכח, ברוב המנות ההחלפה של האטריות והחלפת הבשר לטופו תעשה יופי של עבודה, במקרים בהם לבשר יש השפעה דומיננטית על מרקם ועסיסיות המנה- פשוט כדאי לוותר ולייצר מנה אחרת.
כך או כך התפריט הירוק של הגירף הוא מבורך ועשיר ומספק את כל החוויה שלקוחות הגי'רף מייחלים לה. 
 להזמנות