אמש נמצאה גופתה של המטיילת הישראלית שהוכרזה כנעדרת בקירגיזסטן, הילה ליבנה והודעה הועברה למשפחתה. כזכור, ליבנה בת ה-22 מתל אביב הוגדרה כנעדרת מאז שיצאה לטרק של שלושה ימים עם מטייל ישראלי נוסף בשם נדב גורודצר ועם זוג מטיילים צרפתים. ארבעת המטיילים יצאו לטרק הסרי-צ'לק, ככל הנראה מהכפר קייזיל קול. נדב הידרדר ממצוק ונפצע ברגלו לאחר שאיבד קשר עם הילה והמטיילים הצרפתים יצאו לעזור לו. אחיה של הילה, כתב פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מבקש מכל מי ששמע מהם ליצור קשר.

הוא עדכן לאחר מכן כי הוא עולה לטיסה לבישקק, בירת קירגיזסטן, עם חבר של נדב ואמור להגיע לכפר ארקיט, בו נראה נדב לאחר פציעתו. כמו כן, הוא עידכן כי מסוק מועלה לאוויר לסייע במאמץ החילוץ. הקושי ביצירת הקשר נובע מהעדר הקליטה בשל הגובה הרב. צוות חילוץ מחברת "MAGNUS" יצא מישראל לבישקק. משלחת מקומית לוקחת חלק בחיפושים. 
אזור האסון בקירגיסטן

ענת אמה של הילה, סיפרה על החיפושים בראיון בגל"צ: "הקשר נותק מיום ראשון בערך בין 14:00 ל-16:00, אז צלצלו אליי מחברת החילוץ שהיא נעלמה. מאז אין קשר, יומיים ראשונים התחילו בחיפושים של המקומיים, אחר כך עברו למסוק. יובל הבן שלי יצא לשם, הוא היה בסיירת ויודע לנווט. אני צריכה את החיוך של הילדה שלי. לא הצלחתי לדבר איתה כי אין לה טלפון לווייני, אבל שוחחנו בווטסאפ, ידעתי שהם יוצאים לשלושה ימים של טרק. היא יצאה עם שני צרפתים וישראלי".

"שני הצרפתים חזרו בחזרה, והם המשיכו", המשיכה ענת לספר, "מפה אני יכולה רק לשער. היה פיצול בשלב מסוים, הישראלי, נדב, שבר את הרגל וחולץ משם, והיא המשיכה בדרך. הוא שבר את הרגל כאשר עזב אותה והמשיך לראות אם יש שביל פחות קשה, והיא כנראה דרדרה את הישבן על החול באזור המצוק. הוא נפל מאיזה מצוק ושבר את הרגל. הוא קרא לה והיא לא ענתה. הוא ניסה לראות איפה היא ולצעוק לה, אבל זה לא עזר. היה לו טלפון לווייני, והוא הצליח לקרוא לעזרה".

הבית הלבן מודה, אנחנו מקיימים קשרים עם פיוניאנג

מזכיר המדינה האמריקאי רקס טילרסון הודיע לראשונה כי הממשל בוושינגטון מקיים קשרים עם פיוניאנג וזאת במטרה למנוע את המשך ההתדרדרות בין היחסים. עם זאת, הוא ציין כי מדובר בקשרים ראשוניים בלבד, שמטרתם ליצור דיאלוג בסיסי, וכי אין קשר קבוע ויציב בין שתי המדינות.

מטרת ערוץ התקשורת, על פי מזכיר המדינה, היא לנסות ולשכנע את המשטר של המדינה המבודדת לשנות את התנהלותו ולזנוח את תוכנית הגרעין הצבאי שלה. "אנחנו מבררים, אנחנו מקיימים ערוצי תקשורת עם פיוניאנג, אנחנו לא לוטים באפלה", אמר טילרסון והוסיף "אנחנו יכולים לדבר איתם ועושים זאת בעזרת ערוצים שאנחנו מחזיקים". למרות החשיפה על התקשורת ההדדית, נראה שקוריאה הצפונית לא שינתה בשלב זה את התנהלותה וגורמי מודיעין בקוריאה הדרומית דיווחו כי הפיונאנג החלה בשינוע טילים ממפעלי הייצור לכיוון עיר הבירה. החשש הוא שהמדינה המבודדת מתכננת לבצע ניסוי טילים נוסף.

מתח בקטלוניה - יום לפני משאל העם, הממשל במדריד מנסה למנועו

למרות החלטת בית המשפט העליון בספרד וניסיונות השלטון המרכזי בספרד למנוע את משאל העם בעזרת מעצרים והחרמת קלפיות, ממשיכים הקטלונים במאמצים לקיים את משאל העם שאמור להתקיים מחר בבוקר. בין השאר מאות סטודנטים הפגינו בברצלונה וקראו לממשל המקומי להמשיך עם התוכנית ולקיים את משאל העם המתוכנן.


אדם מנופף בדגל קטלוניה, צילום: רויטרסאדם מנופף בדגל קטלוניה, צילום: רויטרס


שר הבריאות האמריקאי התפטר לאחר שהשתמש בכספי ציבור לצורך מימון טיסות פרטיות

שר הבריאות האמריקאי טום פרייס התפטר לאחר שנודע כי השתמש בכספי ציבור בשווי של יותר ממיליון דולר לצרכים פרטיים, בהם טיסות פרטיות. לאחר פרסום המידע, ביקר טראמפ את פרייס בחריפות ולחץ עליו להתפטר. היחסים בין טראמפ לפרייס היו במשבר בשל כישלונו של שר הבריאות לבטל את תוכנית הבריאות של הנשיא הקודם, ברק אובמה, שניסיונות ביטוליה נדחו על ידי הסנאט.

במכתב ההתפטרות שפרסם פרייס, והעלה עותק שלו לחשבון הטוויטר, הוא הודה לטראמפ "על ההזדמנות שניתנה לו לשרת את הציבור האמריקאי", והוסיף כי הוא "שירת את הציבור האמריקאי 40 שנה, הן כרופא והן כעובד ציבור", וציין כי הוא תמיד שם את האנשים אותם שירת בראש מעייניו. "צר לי שהאירועים האחרונים הסיטו את תשומת הלב ממה שחשוב, במשך כל שנות כהונתי הפוליטית נלחמת למען משלם המיסים, אני מבין שלא פעלתי ברגישות מספקת בנושא, וברור לי שהציבור האמריקאי רוצה שכספיו ינוצלו כראוי", סיים פרייס את מכתבו.

יותר ממיליון דולר מכספי הציבור. טום פרייס ודונלד טראמפ, צילום: רויטרסיותר ממיליון דולר מכספי הציבור. טום פרייס ודונלד טראמפ, צילום: רויטרס