אנטישמיות ברומניה: ביתו של הסופר ניצול השואה אלי ויזל בעיירה סיגט שבמדינה הושחת ורוססו עליו כתובות אנטישמיות בגנות ויזל, כך דיווחה היום (שבת) משטרת רומניה. בין השאר נכתב על ביתו של ויזל, שהפך למוזיאון, "שירותים", "פדופיל", "יהודי נאצי שנמצא בגיהינום יחד עם היטלר" ו"מרקל יחד עם טראמפ ופוטין".

המשטרה המקומית פתחה בחקירת המקרה, ואמרה כי על פי תצלומי מצלמות האבטחה שמסביב לבניין האירוע קרה בין שישי לשבת, ועד כה סומנו מספר חשודים אפשריים. "אנחנו חוקרים את מקרה ההשחתה כפשע, ומנסים לגלות את זהות המבצעים ולהביא אותם למשפט", אמר דובר המשטרה המקומית.

ויזל נחשב לאחד מהסמלים של יהדות ניצולי השואה, ובין השאר כתב את הספר "והעולם שתק", שעסק בחוויותיו במחנות הריכוז אושוויץ ובוכנוואלד, שם נרצחו אביו, אמו ואחת משלוש אחיותיו. במהלך חייו פעל ויזל להנצחת זכר השואה ומעשי זוועות נוספים בעולם, ואף זכה בפרס נובל לשלום על פעילותו ההומניטרית. הבית שע שמו בעיירה סיגט עוסק ביהדות האזור והשמדתה, יחד עם מורשתו של ויזל עצמו, שנולד באותו הבית.

אלי ויזל מקבל את העיטור הנשיאותי מידיו של שמעון פרס, 2013. צילום: מארק ניימן, לע"מאלי ויזל מקבל את העיטור הנשיאותי מידיו של שמעון פרס, 2013. צילום: מארק ניימן, לע"מ