16,444 נדבקו בנגיף; לראשונה מזה חודש: אין מתים חדשים

מנתוני משרד הבריאות על תחלואת הקורונה בישראל אשר פורסמו הבוקר (שבת) עולה כי לראשונה זה יותר מחודש, לא נרשמו מקרי מוות חדשים ביממה האחרונה. מניין המתים בארץ נשאר כפי שהיה בעדכון הקודם מאתמול, ועומד על 245 בני אדם שנפטרו.

עוד נמסר כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 35 נדבקים, ומספרם הכולל עומד כעת על 16,444. 306 החלימו, מה שהעמיד את מספר המחלימים על 11,313. מספרם של החולים בפועל, ללא המחלימים והמתים, עומד כעת על 4,886. לפי משרד הבריאות, אתמול בוצעו 7,504 בדיקות.

לידיעה המלאה

קורונה בישראל. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: REUTERS/Amir Cohen)קורונה בישראל. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: REUTERS/Amir Cohen)

עכשיו זה רשמי: מייק פומפאו יבקר בישראל בשבוע הבא

משרד החוץ של ארה״ב הודיע אמש באופן רשמי, כי מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו יגיע לישראל ביום רביעי בשבוע הבא, אותו יום בו מתוכננת ההשבעה בכנסת של ממשלת האחדות.

בהודעה שנשלחה ממזכירות החוץ בוושינגטון, נמסר כי פומפאו ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, שעתיד להיות ראש הממשלה החלופי בממשלת האחדות. עוד נמסר כי הנושאים עליהם ידון עם השניים, צפויים להיות סביב ההתמודדות עם נגיף הקורונה והמשבר שבא בעקבות התפשטותו, כמו גם בנושאי ביטחון וההתבססות האיראנית במזרח התיכון.

לידיעה המלאה

מייק פומפאו (צילום: REUTERS/Kevin Lamarque)מייק פומפאו (צילום: REUTERS/Kevin Lamarque)

חוזרים לפעילות: הושג מתווה לפתרון משבר הצהרונים

משרדי החינוך, האוצר, והשלטון המקומי הגיעו אמש לסיכום על מתווה הפעלת כלל הצהרונים, המופעלים על ידי הרשויות המקומיות. על פי ההודעה המשותפת של שלושת הגופים, הצהרונים יחלו לפעול באופן הדרגתי בגנים ובבתי הספר, לגילאי שלוש עד שמונה. בנוסף הוחלט כי בכל האשכולות 1 עד 10, המשקפות את כל המדד הסוציו-אקונומי בישראל, ייפתחו מסגרות של צהרונים בגנים ובכיתות א׳ ו-ב׳. בנוסף נמסר כי כל רשות מקומית תפרסם עדכון לגבי תחילת הפעלת המוסדות.

לידיעה המלאה

צהרון, גן ילדים (צילום: ראובן קסטרו)צהרון, גן ילדים (צילום: ראובן קסטרו)

"הצבא שידוע ביכולותיו להרוג, כעת פועל למען הצלת חיים"

העיתון האמריקני הנחשב "ניו יורק טיימס" פרסם כתבה על פעולותיו של צה"ל במאבק נגד נגיף הקורונה. בידיעה ציינו לטובה את הטכנולוגיות המתקדמות, הפיתוחים החדשניים ושיתופי הפעולה הרב-תחומיים, ואף החמיאו ל"כוח המשימה הלאומי שישראל הקימה במהרה". 

עם זאת, אמירה שנכתבה בתחילת הידיעה עוררה ביקורת וזעם. "זרוע המחקר והפיתוח של משרד הביטחון הישראלי ידועה בדרכים פורצות דרך להרוג אנשים ולפוצץ דברים, באמצעות טנקים ומזל"טים, אולם המשימה שלה כעת היא להציל חיים", נכתב.

לידיעה המלאה

המעבדה הצה''לית לזיהוי נגיף הקורונה (צילום: דובר צה''ל)המעבדה הצה''לית לזיהוי נגיף הקורונה (צילום: דובר צה''ל)

חשד לרצח כפול: שני גברים נורו למוות בדליית אל כרמל

חשד לרצח כפול הלילה בדליית אל כרמל. שני תושבי עוספייה נרצחו על פי החשד אמש סמוך לחצות לא רחוק מכיכר השוטר בדליית אל כרמל. קרלוס אבו תמימי בן ה-39 ועופר אבו סעדה בן ה-27 שהיו ברכב בעת שזה עצר סמוך לפיצוצייה בדלייה, נורו למוות מטווח קצר. 

סמוך לשעה 23:30 התקבלו במוקד 100 של המשטרה ובמוקד 101 של מד"א קריאות אודות ירי שבוצע לעבר רכב בדליית אל כרמל. כוחות משטרה גדולים ממחוז חוף שהגיעו לזירה, איתרו את גופותיהם של השניים שנורו כמו בחיסול ממוקד מטווח קצר, ופתחו בחקירה לבירור נסיבות הרצח.

לידיעה המלאה

חשד לרצח כפול בדליית אל כרמל (צילום: דוברות המשטרה)חשד לרצח כפול בדליית אל כרמל (צילום: דוברות המשטרה)

כיצד נקלע דקל וקנין לעימות בין העבריינים המוכרים ביותר באזור הצפון?

איך נקלע כוכב הרשת החברתית ותכניות הריאליטי של השבועות האחרונים, המברך הלאומי הנער דקל וקנין מטבריה, בעל כורחו, לסכסוך העקוב מדם בין שני גורמי הפשיעה הבכירים ביותר בצפון, שמוליק הרוש ושותפו לשעבר ויריבו הגדול בהווה מיכאל מור, השוהה במעצר עד תום ההליכים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין רצח עד המדינה טל קורקוס.

לידיעה המלאה

דקל וקנין לצידו של שמוליק הרוש (צילום: צילום מסך)דקל וקנין לצידו של שמוליק הרוש (צילום: צילום מסך)