בצומת עזריאלי בתל אביב מתקיימת היום (שלישי) הפגנה ביוזמת תנועת "עומדים ביחד", ובשיתוף שורה של ארגוני להט"ב וחברה אזרחית, בדרישה לפתיחה מיידית של בית דרור - המסגרת היחידה לנוער להט"בי מחוסר בית, שהוא המקום היחיד בשביל נוער להט"בי מחוסר מסגרת ביתית, ולשיפור תנאי העסקת העובדים והעובדות בעמותת "אותות" שמפעילה אותו.

הפגנה ''לא לסגירת בית דרור'', המסגרת היחידה לנוער להט''בי מחוסר בית (צילום: אבשלום ששוני)הפגנה ''לא לסגירת בית דרור'', המסגרת היחידה לנוער להט''בי מחוסר בית (צילום: אבשלום ששוני)

את ההפגנה מובילה תנועת עומדים ביחד, בשיתוף עם: כוח לעובדים, האגודה למען הלהט"ב, איגי, חוש"ן, מעברים, בת-קול, הבית השונה, תהלה, חברותא, פסטיבל הקולנוע הגאה, מועדון ספורט גאה, האחווה הסטודנטיאלית הגאה, פרויקט ההיסטוריה הגאה החיפאית.

מתנועת עומדים ביחד נמסר: "עמותת אותות מנהלת את כל קורות הגג החירומיות המיועדות לבני נוער להט"בים. העובדות והעובדים בה עושים לילות כימים למען הנוער, וכל זה תמורת תנאי העסקה מגוחכים. ביום שלישי האחרון, ובתגובה למאבק העובדים, המאוגדים בכוח לעובדים, סגרה הנהלת העמותה את 'בית דרור' – שהוא המענה היחיד לנוער להט"ב חסרי מסגרת ביתית".

"תנאי ההעסקה המינימליים להם זוכים עובדי אותות גורמים להם לא להישאר בעבודה לתקופה ממושכת עם כל הרצון הטוב להמשיך ולספק את מעטפת התמיכה לבני הנוער, ומצד שני גם פוגעים בבני הנוער עצמם. אנחנו מזהים שזו האחריות שלנו לתת גב ותמיכה לבני הנוער הלהט"בים שזקוקים לקורת גג, ומבינים שבשביל יחס הומני וטוב עבור הנערים, גם העובדים צריכים וראויים לקבל שכר הוגן וזכויות סוציאליות. לא ניתן יד לסחיטת העובדים והקהילה", הוסיפו.

הפגנה ''לא לסגירת בית דרור'', המסגרת היחידה לנוער להט''בי מחוסר בית (צילום: אבשלום ששוני)הפגנה ''לא לסגירת בית דרור'', המסגרת היחידה לנוער להט''בי מחוסר בית (צילום: אבשלום ששוני)

אלעד אהרון מדריך ב"אבני דרך" מסגרת נוספת לצעירים להט"בים וחבר ועד עובדי "אותות", מוסיף: "במקום שבו שר רווחה להט״ב לא פוצה פה כבר עשרה חודשים ופועל אל מול הנהלת עמותת אותות, גם כשקורת הגג היחידה לנוער להט״בי נסגרת, זה מחמם את הלב לקבל את הגב הרחב והתמיכה של כל כך הרבה א.נשים וארגונים מקהילת הלהט״ב. היום העובדים והעובדות וחשוב מכך, הנערים והנערות שלמענם אנחנו נאבקים, מבינים שאנחנו לא לבד".