שר החינוך, יואב גלנט, ויו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, נפגשו היום (רביעי) בלשכת שר החינוך שבירושלי, ויצאו  בקריאה משותפת לפתוח את כל מוסדות החינוך, בכל הערים ולכל הגילאים (גן-כיתה יב') החל מיום ראשון הקרוב, זאת בהתאם למתווה ההפעלה הקיים (למידה בחצאי כיתות וכד'). בהתאם להצעה, סגירת מוסדות חינוך - אם יהיה צורך בכך - תיעשה באופן דיפרנציאלי, בהתאם לרמת התחלואה במוסדות החינוך ("רמזור חינוך").

בנוסף, קראו השניים לבכירי משרד הבריאות לקצר את משך תקופת הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולה מאומת – מעשרה ימים לחמישה ימים. וזאת כדי למזער את הפגיעה ברצף החינוכי ובהפעלת המשק, שכן הוריהם המחוסנים של הילדים נאלצים להישאר איתם בבית במהלך תקופת הבידוד. 

"מבצע החיסונים הלאומי שיזם והוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו מסייע לנו לצאת ראשונים בעולם מהקורונה ולחזור לשגרה. בזכות הירידה המתמשכת בנתוני התחלואה – אנחנו סבורים כי חייבים להחזיר את כל התלמידים, מכל הגילאים ומכל הערים והיישובים, למוסדות החינוך כבר ביום א' הקרוב. חינוך ילדי ישראל ניצב בראש סדר העדיפויות הלאומי – ועל כן אני קורא היום להחזיר את כל התלמידות והתלמידים לשגרת למידה וחינוך בבתי הספר ובגני הילדים", אמר גלנט. 

"הגיע הזמן לאפשר לתלמידי ישראל והוריהם לחזור לחיי שגרה! בשעה שהמשק חזר לתפקוד, לא יעלה על הדעת להמשיך ולהחזיק מאות אלפי תלמידים בריחוק לימודי וחברתי סגורים בבתיהם. צריך להחזיר את מערכת החינוך לפעילות מלאה בכל הרשויות בהתאם למתווים", הוסיף ביבס.