ברקע רפורמת הבגרויות שיזמה שרת החינוך ובעקבות המעבר לחמישה ימי עבודה במערכת החינוך, הכריז אמש ארגון המורים על סכסוך עבודה. יו"ר ועד התלמידים הארצי עומר שחר שוחח הבוקר (רביעי) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז בתוכניתם ב-103FM ותקף בחריפות את יו"ר ארגון המורים רן ארז על כוונותיו לשבש את עבודת המורים באופן שיפגע בתלמידים.

לדברי שחר, "רן ארז שוב לוקח אותנו כשבויים במאבקים שלו. בין הסנקציות העיקריות שהמורים מתכוונים לנקוט בהן, הם לא יגיעו לטקסי הסיום, לא יחתמו ולא יחלקו תעודות, לא יפרסמו ציונים. כלומר, מהרגע שנשמע את הצלצול האחרון ויסתיים יום הלימודים - הם יפסיקו לעבוד. מן שביתה איטלקית כזאת. בגלל הקורונה, לאורך כל התיכון לא הייתה לנו שום חוויה - לא טיולים ולא מסיבות. עד שאנחנו סוף סוף חוזרים לדברים האלה, הנה בא רן ארז".

בהמשך, הוסיף: "אנחנו אמרנו בחודשים האחרונים שאנחנו בעד העלאת שכר המורים ויותר מזה, גם שיפור התנאים והמעמד שלהם. אנחנו עשינו ועושים את הכל כדי שזה יקרה, אבל המאבק של ארז הוא לא על שכר או על מעמד המורה. הוא בא ומדבר על השינויים ברפורמת הבגרויות. אני לא חושב שיש סיבה אמיתית לבוא ולהיכנס חזיתית בתלמידים ולפגוע במסיבות הסיום שלנו. הוא בא ופוגע בנו פעם אחר פעם וזה לא בסדר, צריך להפסיק עם זה".

עוד אמר: "לפני כמה חודשים נבחנתי בבגרות בספרות ולפני שנה נבחנתי בבגרות בהיסטוריה בבחינה, ויצאתי בתחושה שלא עשיתי שום דבר. אני בעד חדשנות, אבל גם אם לא מסכימים - היה חודש שלם שבו ארז יכול היה לפגוש את משרד החינוך. אני לא חושב ששרת החינוך היא בין הגרועות שהיו פה כפי שהוא אמר, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה איתה ובשיח שבו היא נותנת לתלמידים להשמיע את דעתם".

לסיכום, ביקש שחר להבהיר כי "אני בעד לעבוד ולעשות את מה שטוב בשביל התלמידים, ואנחנו נעשה זאת. אנחנו גם נילחם עבור המורים שלנו כי אנחנו אוהבים אותם, מעריצים אותם, רוצים שיהיו להם את התנאים הטובים ביותר והשכר המתגמל ביותר - כי מגיע להם. עם זאת, לא ניתן לזה לפגוע בנו התלמידים".

"לא על הגב של ילדינו"

בתוך כך, לפני מספר שעות פנה ארז אל חברי ארגון המורים בקריאה לא להשתתף בטקסי הסיום בבתי הספר ואסר על חלוקת תעודות סוף שנה.

כרזה בנושא הסכסוך בין שרת החינוך לארגון המורים (צילום: עיריית נשר)כרזה בנושא הסכסוך בין שרת החינוך לארגון המורים (צילום: עיריית נשר)

ראש עיריית נשר רועי לוי התייחס לנושא ואמר "את המאבקים האלו, לא על גב ילדנו. הנחתי את כל צוותי העירייה, כולל מחלקת החינוך להמשיך כמתוכנן בטקסי הסיום שלהם, התלמידים מצפים להם שנה שלמה. נכיר ונוקיר את הנוער המצטיין והמתנדב שלנו. כל פעם שקורה משהו טוב במדינה הזו בחינוך מנסים להחזיר אותנו לגיר ולוח. הם לא שקדו והשקיעו כל השנה כדי שמאבק זה, צודק כמה שיהיה, יקלקל את שמחתם. טקסי הסיום בעיר נשר יתקיימו ברוב חגיגיות ורן ארז מוזמן לבוא ולהוקיר את הנוער המצטיין והמתנדב שלנו".