הרב שלמה קורח רבה הראשי של העיר בני ברק ומי שנחשב לזקן רבני תימן הלך היום (ראשון) לעולמו בגיל 83. הרב קורח נולד בצנעא שבתימן למשפחה בה היו רבנים רבים. 

בילדותו למד אצל הרב חיים צאלח ואצל סבו הרב עמרם קורח, רבה הראשי האחרון של יהדות תימן. בשנת תש"ט (1949) עלה לארץ ישראל והתגורר עם אביו וסבו בירושלים. לטענת הרב קורח אחותו נעלמה כחלק מפרשית חטופי תימן.

למד בישיבת מקור חיים ובישיבת אור ישראל בפתח תקווה. משנת תשי"ג (1953) למד בישיבת מרכז הרב שבירושלים ולאחר מכן עבר לישיבת פוניבז' בבני ברק. כמו כן למד בישיבת לייקווד והיה מקורב לרב אהרן קוטלר.

לאחר נישואיו למד בכולל אברכים שעל ידי ישיבת פוניבז' ומאוחר יותר נתמנה לחבר הרבנות בבני ברק ובהמשך לרב העיר. היה הרב הראשון של העיר בני ברק המוכר על ידי הרבנות הראשית לישראל.


מש"ס נמסר כי "תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את הסתלקותו האי גברא רבא, גאון התורה וההלכה, רבי שלמה קורח זצוק״ל, זקן רבני עדת תימן ורבה של העיר בני ברק. מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול  לעולם התורה והרבנות, לקהל עדת תימן ולכלל עם ישראל ומן השמים ננוחם".
 
שלמה גורי, יו"ר מאוחדים בבני ברק, ספד ואמר "מורי ורבי למעלה מ-40 שנה הלך היום לעולמו. בכל נושא שהייתי צריך התייעצתי איתו כולל בעסקים. רק לאחרונה כאשר פקדתי אנשים הוא ביקש מעוזרו לעזוב הכל ולסייע לי לפקוד. לאחרונה כאשר כבר לא היה יכול לקבל קהל, נפגשנו בבית בתו במודיעין ושוחחנו ארוכות. בשמי ובשם חברי הסיעות, אני שולח לכל משפחתו ותלמידיו ותושבי בני ברק, תנוחמו מן השמים".