ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל בכנס צעירים וסטודנטים תומכי הליכוד באריאל, מהי תגובתו לשרשרת החשדות להטרדה מינית בצמרת משטרת ישראל וענה כי "יכול להיות שהגיע הזמן, וזה הדבר הנכון, למנות בהמשך מפכ״לית לראשות משטרת ישראל. במידה שהדבר יהיה תלוי בי, אני רוצה לקדם את הרעיון הזה. אני חושב שזה יהיה שינוי מרענן: אישה מפכ״לית בראשות משטרת ישראל״.״אני חושב שההבדל בין מדינה מתוקנת, לבין מדינה לא מתוקנת, זה לא אם נעשות עבירות. ההבדל הוא האם הן נחשפות, והאם יש מערכת עצמאית ובלתי תלוייה של אכיפת חוק, שתתקן אותן. עצם העובדה שבאים וחוקרים בתוך המשטרה, שזה הגוף האוכף, ובודקים לעומק את הדברים - זה סימן לבריאות. הדבר המרכזי הוא היכולת לתקן מבפנים", הוסיף נתניהו. אתמול נחשף כי סגן המפכ"ל ניסים מור, הוא הניצב החשוד בניהול קשר אסור עם שוטרת. מור נחקר במשך הלילה בין ראשון לשני במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בחשד שהטריד מינית בחודשים האחרונים שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן שביצע בה מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות. במח"ש חוקרים חשד נוסף לפיו הקצין הבכיר הטריד שש שוטרות נוספות בתקופה האחרונה.

במסגרת החקירה התברר כי האירוע התרחש בחודשים האחרונים, כאשר השוטרת, בשנות ה-30 לחייה, שלחה חלק מהמסרונים ששלח אליה מור לממונה עליה, כשהיא מוסיפה עליהם את התחושות הנוראיות שלה מעצם קבלת ההודאה מהניצב ("תראה איזה בושה, איכס, תראה מה הוא שולח לי"). 
גורמים במח"ש מציינים כי הקצין שאליו הגיעו ההודעות לא טיפל בהן באופן המצופה והנדרש לאור חומרת המעשים, ובחר להתעלם. מכאן שגם עניינו נבדק על ידי מח"ש בימים אלו כדי לקבל החלטה אם לפתוח בחקירה גם נגדו.
רק במהלך שיחה אקראית בין אותו קצין לממונה עליו הוא העלה את האירועים שהובאו לידיעתו כבדרך אגב. ואותו מפקד היה זה שהעביר את הנושא לבדיקת מח"ש. חשוב להדגיש כי השוטרת לא הגישה תלונה במח"ש אולם מהעדות שנגבתה ממנה עולה כי היא הושפלה מהתנהגותו של מור, שאת קרבתו הייתה צריכה כדי לשפר את תנאי העסקתה בארגון, וזאת לנוכח מצבה הכלכלי והאישי. 
עוד נודע כי בעקבות החקירה התחקו חוקרי מח"ש אחר עקבותיהן של שוטרות נוספות, כשש במספר. אחת מהן קשורה לעבר הרחוק שלו במשטרה, ואילו אחרות קשורות לתקופה האחרונה. נציין כי בעדותו קשר הקצין עצמו לאירועים וטען כי הוא מודע לכך שהשוטרת חיפשה את הקשר איתו בשל היותו בתפקידו הנוכחי, סמפכ"ל, וזאת כדי לקדם את תנאיה. עוד לדבריו, הוא לא ראה במעשים מעין ביצוע עבירה פלילית. 

שנה עגומה לצמרת המשטרה
המבוכה במשטרה בימים אלו עצומה שכן שורת הניצבים שפסעו במסדרונות מח"ש כחשודים בהטרדות מיניות של שוטרות תוך ניצול יחסי מרות אינה זכורה לותיקי השוטרים. רק בשבת האחרונה הודיע ניצב אחר קובי כהן, מפקד מחוז ש"י על פרישתו מהמשטרה לאחר שנחקר בחשד לניצול יחסי מרות והטרדה של שוטרת זוטרה.
כהן פנה למפכ״ל המשטרה יוחנן דנינו וביקש לסיים את שירותו לאור הנסיבות שהובילו לחקירתו במח״ש בחשד לניצול מרות. לדבריו, "כמי ששירת 33 שנים במשטרה, וכמפקד היודע לקחת אחריות, הארגון והמשרתים בו יקרים לו ואין הוא חפץ ואף מצר על כך שהעיסוק בעניינו יפגע באופן כלשהו בהם״. 
בשנה האחרונה מצאה עצמה צמרת המשטרה במבוכה לאחר מספר אירועים פליליים שנחקרו. ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים, פוטר מהמשטרה לאחר שהוגש כתב אישום נגדו בחשד לעבירות מין. משפטו של שחם עדיין מתנהל.
לאחר מכן הובכה המשטרה לאחר שניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 לשעבר, נקשר לפרשת הרב יאשיעהו פינטו ועל כך שקיבל טובות הנאה ממנו. הוא יצא לחופשה בינואר ופרש משירות בחודש פברואר.