בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) את דני ביטון אביו של הזמר אייל גולן, בן 65 מאור עקיבא, שהודה בעובדות כתב האישום המתוקן במסגרת הסדר הטיעון שחתם עם פרקליטות מחוז ת״א.

העבירות בהן הורשע ביטון הן הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, שתי עבירות של הבאת אדם לידי מעשה זנות, דין לקוחו של קטין (שידול), ושיבוש מהלכי משפט. נציגת הפרקליטות הודיעה כי נפגעות העבירה הביעו את הסכמתן להסדר הטיעון, ״הוא על דעתן, הן אפילו בכו מתוך הקלה שלא תצטרכנה להעיד ולעבור שוב את החוויה הזו״.

כתב האישום שהוגש על ידי עורכות הדין דליה אברמוף ולבנת מלמד מספר את פרשת אייל גולן: ״גולן הוא זמר בעל שם מוביל בתחום המוסיקה בישראל והבעלים של חברת 'ליאם הפקות'. הנאשם הינו אביו של אייל ושימש בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, בין היתר, כנהג רכב הסעות של חברי הלהקה של אייל וכן בתפקידי שליחויות בחברה. הנאשם עשה שימוש בקרבתו המשפחתית לאייל, על מנת לקדם מעמדו בקרב מעריצות של אייל ובקרב מכריו, תוך שימוש תחבולני במעריצות הצעירות ותוך התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהן, כאילו היו חפץ לסיפוקו ולשירותו, לרבות מאוויו המיניים, כמו גם של מכריו״.

כתב האישום מפרט כי ביטון נהג באופן שיטתי ותדיר, לפגוש במעריצות של אייל, נערות בגילאי 20-15, בהופעות ובתוכניות בהן השתתף, לרבות תכניות הטלוויזיה "אייל גולן קורא לך" ו"הכוכב הבא", להציג עצמו כאביו ולהציע לנערות להיפגש עם בנו, להצטלם עמו ו/או להצטרף אל הנאשם להופעות ותוכניות בהן נטל חלק והכל תוך ניצול רצונן של הנערות להימצא בקרבת אייל ולחסות בהילה של עולם הזוהר. על בסיס הבטחות אלו, ובמטרה לפגוש בגולן ולהיות בקרבתו, נהגו הנערות למסור לנאשם פרטי התקשרות עמן״, נכתב בכתב האישום.

ביטון, כך עולה, נהג להזמין את אותן נערות להופעות ואירועים של אייל, ובין היתר גם למפגשים פרטיים בהם השתתף, תוך שהוא (ביטון) מודע לגילן של הקטינות, שמבקשות את קרבתו של אייל, ולאחר מכן ניצל אותן בתמורה לצורך מתן שירותי מין לו ולמכריו. עוד עולה כי ביטון, שעם היכרותו עם הנערות, ״התוודע לנסיבות חייהן, לרבות מצבן האישי והמשפחתי המורכב, מצוקתן הכלכלית והחברתית, וניצל זאת, ביודעו כי בין היתר, מצבן זה, גילן הצעיר, מעמדו וקרבתו לאייל, כמו גם נסיבות ההיכרות והקשר עמו, יקשו על הנערות לסרב לדרישותיו…בתמורה להבאת הנערות לאירועים בהם אייל נטל חלק, להופעות של אייל, בילויים במועדונים, הבאתן אל ביתו של אייל וכמו כן בתמורה הכוללת תשורות זעומות, כגון אספקת סיגריות, רכישת תכשיטים ומתן סכומי כסף מזומן".

הטיעונים לעונש יישמעו ב-19 באפריל השנה. עד אז ישלם ביטון 50 אלף ש״ח פיצוי לכל אחת משלוש נפגעות העבירה.