לראשונה בהיסטוריה של האו"ם, התאספו אתמול בכירים בארגון, שגרירים מכל העולם ונציגי הקהילה היהודית, בנוכחות מזכ"ל האו"ם, על גדות הנהר המזרחי בניו יורק, וקיימו את מנהג ה"תשליך".

האירוע, שאורגן על ידי משלחת ישראל לאו"ם והפורום לדיפלומטיה תרבותית כשבוע לפני פתיחת העצרת הכללית, הוא אירוע השיא במסגרת הקמפיין להכרה ביום כיפור כיום חג רשמי של האו"ם.

מזכ"ל האו"ם, וכן שגרירים מכל העולם, ביניהם: ארה״ב, בריטניה, קנדה, אוסטרליה, אוקראינה, ברזיל, נורבגיה, פלאו, אירלנד וארגנטינה, השליכו באופן סמלי את חטאיהם לנהר. את התשליך ערך הרב ארתור שנייר, מבכירי הקהילה היהודית בעיר.

"
הזדמנות לאו"ם להתבונן פנימה

בשנה שעברה, המשלחת הישראלית רשמה הישג ראשון בקמפיין, כאשר מטה האו״ם בניו יורק כלל לראשונה את החג בלוח המועדים שיש להתחשב בהם בסדר היום של האו״ם.

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, פתח את האירוע: "היהדות מקדישה בזמן זה של השנה רגע מיוחד של התבוננות פנימית על מעשינו בעבר ושל מחשבה על התחדשות ושינוי בעתיד. זוהי הזדמנות גם עבור ארגון האומות המאוחדות, שמציין 70 שנה להיווסדותו, להתבונן פנימה ולערוך חשבון נפש לגבי ההתמודדות שלו עם האתגרים הסובבים אותו בעולם". 

הוא הוסיף כי "זוהי גם תזכורת בשבילו להקשיב לקולות ההיגיון, הסובלנות והחירות, שבהשראתם הוא הוקם, ולדאוג  לשמר אותם".