קרן דניאלי, שהוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד ז”ל, קוראת למשפחות של ילדים חולי סרטן להמליץ על רופאים ואנשי צוות שהטיפול המסור שלהם והיחס האנושי שהם מעניקים לחולים ראויים להערכה. דניאלי נהרגה בתאונת דרכים לפני כחצי שנה, כשהייתה בת 20, בעת ששבה מהתנדבותה בבית חולים.
 
הקרן יסדה את “פרס דניאלי – רפואה עם לב”, ובמסגרתו יוענק פרס כספי שנתי לרופאים (50 אלף שקל) ולאחיות (18 אלף שקל) ממחלקות אונקולוגיה לילדים בכל רחבי הארץ. הפרס יינתן על בסיס המלצות של משפחות לילדים חולי סרטן, וועדת הפרס תבחר בזוכים במהלך ינואר 2016.
 

הפרס יוענק לזוכים באירוע בהשתתפות בכירי הממשל, הרפואה והמשק בישראל (ככל הנראה בבית הנשיא במהלך חודש מרץ). “פרס דניאלי” מבקש לקדם בישראל רפואה עם לב, מתוך תפיסה שקידום יחס חם בבתי החולים הוא חסד שיש בכוחו להיטיב את מצבם הרפואי של החולים.
 
דניאלי זוננפלד ז”ל נולדה בברזיל ועלתה בילדותה עם משפחתה לישראל. לאחר שסיימה את לימודיה התיכוניים בהצטיינות החלה להתנדב במחלקה האונקולוגית לילדים בבית חולים שניידר. היא המשיכה בעשייתה זו במסירות ובאהבה עד יומה האחרון.
 
לאחר מותה הוקם בבית חולים שניידר צוות רפואי על שמה – “צוות דניאלי” – המתפקד כצוות נייד במקרים שבהם בית החולים נדרש להגיע לבתי ילדים שאינם יכולים להגיע לטיפול.
 
מהקרן נמסר כי “דניאלי שמה לעצמה מטרה בחייה - ללוות במסירות ילדים חולי סרטן. האישיות המיוחדת שלה נגעה בחייהם של עשרות חולים ומשפחות, ששיוועו ליחס חומל ודואג בהתמודדות עם כאבם”. 
 
ועדת הפרס, המורכבת מאישי ציבור מובילים שהרעיון קרוב ללבם, תבחן את ההמלצות, ועל פיהן תבחר באנשי הרפואה הזוכים. יו”ר ועדת הפרס הוא יוסי אקרמן (נשיא ומנכ”ל אלביט מערכות לשעבר), ועם חברי הוועדה נמנים הרב אלימלך פירר (יו”ר אגודת עזרא למרפא), מיקי פדרמן (בעלי רשת מלונות דן וחברת אלביט מערכות), איש העסקים רמי אונגר, אלוף במיל’ יפתח רון־טל (יו”ר חברת החשמל), אלוף במיל’ יפתח רון־טל (יו”ר חברת החשמל), אלוף במיל’ יוסי בן חנן, יהורם גאון והשופטת הילה גרסטל. השנה יתמקד הפרס בצוותי מחלקות אונקולוגיה לילדים בכל רחבי הארץ. על הראויים לפרס אפשר להמליץ באתר www.danielle.org.il. בין הממליצים יוגרלו חמישה סופי שבוע למשפחות.