מנכ"ל מד"א אלי בין התראיין היום (רביעי) ברשת הרדיו "קול ברמה", ואמר במהלך הריאיון כי חובשי מגן דוד אדום יטפלו קודם כל במי שפצועים במצב קשה, גם אם מדובר במחבל, ורק לאחר מכן בקורבנות הפצועים קל יותר. 

לאחר שהתראיין מוקדם יותר בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא ואמר דברים זהים, התראיין מנכ"ל מד"א לקול ברמה ואמר: "אנחנו לא יודעים בשום שלב של האירוע מי המפגע ומי לא, אלא אם כוחות הביטחון מציינים זאת בפנינו. הדבר בראשון שאנחנו רואים הוא את מצב הפציעה של הפצוע. ישנן פעמים רבות שאתה לא יכול לגשת לפצוע דקות ארוכות, ואתה רואה אותו מדמם משום שכוחות הביטחון לא מאפשרים".

בין סיפר על התנהלות הארגון בעת אירוע: "כשמגיעים צוותים של מד"א, שעושים סריקה של המרחב והפצועים. כאשר מזהים פצוע- ככל שהוא יהיה פצוע קשה יותר, ניגשים קודם כל אליו".

"איננו רשות שופטת"

 
בתגובה ללחץ שהופעל עליו במהלך הריאיון להודות כי אכן נהלי הטיפול של מד"א מתבססים על רמת הפציעה ולא על זהות ושל הפצוע השיב בין: "תפקיד הארגון הוא לטפל בנפגעים. אנו לא רשות שופטת ואין לנו שום יכולת לברר עניינים בזירה. אם כוחות הביטחון אוסרים עלינו לגשת למישהו אנחנו לא ניגשים אליו". 

עוד הוסיף בין: "אני בוחן דבר אחד, אם יש פצוע בזירה ומה מצבו. אנחנו לא כמו צוותים אחרים במדינות אחרות. אנחנו ארגן יהודי שהמטרה שלו היא קודם כל לטפל באנשים פצועים".