כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד בילאל אבו גנאם, תושב ג'בל מוכבר, שביצע את הפיגוע באוטובוס בארמון הנציב לפני כחודש. בפיגוע נרצחו שלושה בני אדם: חביב חיים, ריצ'רד לייקין ואלון גובברג ונפצעו נוסעים נוספים. אבו גאנם מואשם בשלושה סעיפי רצח ו-11 ניסיונות רצח. שותפו לפיגוע בהאא עליאן חוסל. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. 


על פי כתב האישום, אבו גאנם תומך בארגון החמאס מזה מספר שנים. בתאריך 12.10.15 פנה אליו בהאא עליאן וסיפר לו כי ברשותו סכום כסף באמצעותו הוא מתכנן לרכוש אקדח על מנת לבצע פיגוע רצחני כנגד יהודים. אבו גנאם אמר לבהאא כי יצטרף אליו והשניים קבעו כי יבצעו פיגוע תוך שימוש באקדח וסכין.
 
בהמשך, הצטיידו אבו גנאם ובהאא באקדח ובסכין ונסעו לשכונת ארמון הנציב, שם עלו על אוטובוס מספר 78. השניים עלו ראשונים לאוטובוס והמתינו לעליית נוסעים יהודים אותם ירצחו. לאחר מספר דקות נסיעה בהם עלו כשניים עשר נוסעים לאוטובוס, החל אבו גנאם לירות למוות בנוסעי האוטובוס ובהאא דקר אותם במטרה לרוצחם.

לאחר שאזלו הכדורים מאקדחו של אבו גנאם, ולהב הסכין נשבר בגופו של ריצ'רד לייקין ז"ל, החל אחד מהשניים לחנוק את אחד הנוסעים במטרה לרוצחו. הגעתם של כוחות הבטחון למקום מנעה את המשך הקטל. אבו גנאם ובהאא רצחו בירי אקדח ובדקירות סכין את אלון אנדריי גובברג ז"ל, חביב חיים ז"ל וריצ'רד לייקין ז"ל ופצעו באורח קשה שלושה בני אדם, וכן גרמו לנפגעי חרדה נוספים.