ח"כ לשעבר ינון מגל נחקר הערב (חמישי) באזהרה בחשד להטרדות מיניות. עו"ד עודד גזית וגליה כהן מסרו מטעמו של ינון מגל כי הוא אכן זומן למשטרה, הוא שמח כי התאפשר לו להתייחס סוף סוף לפרסומים השונים בעניינו, והוא בטוח שלאחר שהמשטרה תסיים את עבודתה בקרוב יסתבר כי לא עבר כל עבירה. מגל, הגיע למשרדי היאח"ה בשעות אחר הצהריים ובתום כארבע שעות שוחרר לביתו.בשונה ממקרה סילבן שלום, בבדיקה שערכו חוקרי היאח"ה בטרם זומן מגל לחקירה, הצליחו החוקרים לאסוף המעלה חשד לביצוען של העבירות המיוחסות וכזה המצדיק לכאורה פתיחה בחקירה. בסביבתו אמרו כי "הוא מאמין כי בסופו של דבר השם יעזור והוא ינוכה מכל חשד , למרות שהוא מבין שאולי התנהגותו לא היתה הולמת אבל לא מעבר ולכן מיהר להתנצל".

לפני כחודש, הודיע מגל ליו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כחבר כנסת. מגל מסר לבנט כי הוא בטוח שאין במעשיו היבט פלילי אולם הוא מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר ולכן הוא מבקש לפרוש מהכנסת.

במקומו של מגל, נכנס לרשימת הבית היהודי סגן שר החינוך לשעבר אבי וורצמן. יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הגיב לפרישתו של ח"כ מגל ואמר כי "ינון מגל עשה את ההחלטה הנכונה. הגיע הזמן לסגור את הקרקס, לא צריך חברי כנסת שמטרידים מינית או מעליבים אנשים עם נכויות - צריך להחזיר לבית המחוקקים את כבודו ועשינו היום צעד בכיוון הזה".

זאת לאחר שאישה רביעית במספר טענה כי מגל הטריד אותה מינית, כך דיווחו בחדשות 2. האישה סיפרה שפנתה לתקשורת לאחר שראתה את שורת הטענות נגדו של מגל ואמרה שהיא לא יכלה לעמוד יותר מנגד. האישה עבדה בעבר עם ינון מגל אך לא ב"וואלה", נתקלה בו באופן אקראי ברחוב לאור יום, אחרי זמן מה שכבר לא עבדו יחדיו, הם ניהלו שיחת חולין קצרה ואז לטענתה הוא נישק אותה בניגוד לרצונה.

האישה ההמומה עזבה את המקום והסבירה את העובדה שלא התלוננה עד עכשיו - כי הרגישה שהנזק שייגרם לה ולפרנסה שלה יהיה גדול מדי. כאמור, אחרי שראתה את שורת הנשים שטוענות דברים דומים כלפיו, היא החליטה שלא לשתוק.

קודם לכן, השלימה את עדותה במשטרה העיתונאית רחלי רוטנר, מי שהעלתה את הפוסט שחשף חשדות להטרדה מינית מצד מגל בעת ששימש כעורך אתר וואלה, בטרם גובשה החלטה באם מדובר בחשדות למעשים פליליים מצידו של ח"כ מגל.
 
אחריה הגיעו למסור עדות פתוחה מספר גורמים שנכחו במסיבת הפרישה של ח"כ מגל במקום עבודתו לשעבר, וזאת במטרה של צוות הבדיקה לאשש או להפריך את טענות המתלוננת הראשונה בפרשה.
 
כידוע, במקרים של חשדות לעבירות מין המשטרה נמנעת מלפתוח בחקירה כל עוד הקורבן לא מתלונן באופן רשמי, וזאת מתוך כוונה שלא לכפות עליו להעיד במשטרה או בבית המשפט במידת הצורך.
 
לחוקרי היאח"ה בלהב 433 הגיע הפוסט שהעלתה רוטנר שבו תיארה את שחוותה מח"כ מגל ואת מעשיו במהלך מסיבת הפרישה שלו מהאתר, בטרם נבחר לכהונה כחבר כנסת וכן את אמירותיו הבוטות כלפיו כשאמר לה שהוא "חרמן על הציצים והתחת שלה". מיד לאחר מכן העלתה פוסט צעירה נוספת שעבדה תחתיו ב"וואלה", אור שוקרון, שחשפה כי הוא נהג לגעת בישבנה ובמשטרה החליטו לפתוח בבדיקה.