בשורה לבעלי מוגבלויות: היום (שלישי) אושרו תקנות חדשות לנגישות בבתי חולים, במרפאות ובמכונים עבור בעלי מוגבלויות לפיהן מוסדות אלו יבצעו התאמות פיזיות על מנת לאפשר מתן שירות הולם לאוכלוסיה זו. התקנות אושרו בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, זאת לאחר שנוסחו בוועדת המשנה לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

בין היתר הוחלט כי לאדם עם מוגבלות תהיה דרך נגישה רציפה ממדרכה, חניה, תחנות תחבורה ציבורית ומהכניסה למוסד אל תוך המוסד עצמו. בנוסף לכך, במחלקות בתי החולים יהיו חדרי טיפול ובדיקה עם נגישות מיוחדת לבעלי כיסאות גלגלים, יוקמו עמדות הלבשה נגישות, הכוללות משטחים מרופדים ומקלחות מיוחדות, ולפחות 10% מסך המיטות בכל מחלקה יותאמו לבעלי מוגבלויות. עוד נקבע מספר החניות הנגישות שצריכות להיות בכל חניון בבית חולים, והוחלט כי אם אין לבית החולים מקומות חניה נגישים, על הרשות המקומית לספק כאלה בסמוך אליו. בנוסף לכך נקבעו הוראות ואפיונים טכניים להקמת מעלונים, רוחב המעברים והפתחים עבור כיסאות גלגלים בתוך המוסדות הרפואיים.

יו"ר ועדת המשנה, ח"כ אילן גילאון אמר היום בעניין זה: "על הממשלה ליצור משאבים ולמצוא תקציבים לצורך יישום התקנות, אחרת היא פשוט יצאה מדעתה ותיהפך לעבריינית. הנגישות היא תכלית החיים. היא, כפי שנוהג לומר ראש הממשלה, החיים עצמם". גילאון מחה על דברי רכז הבריאות באגף התקציבים במשרד האוצר, אלעד מסאסא, לפיהם על קופות החולים להשתמש בתקציבי הפיתוח שלהן על מנת למממן את ההתאמות הנדרשות: "הקופות גירעוניות כבר שנים רבות, את מי אנחנו מרמים?", אמר גילאון. הנציב היוצא לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אחיה קאמרה, ציין כי "זהו יום מרגש. תיקנו את האבסורד לפיו דווקא מוסדות בריאות לא היו חייבים בהנגשה".