שנתיים אחרי מותו הטראגי, של נתנאל ערמי בפיגוע הסנפלינג בבניין מגורים בשכונת אם המושבות בפתח תקווה הגישה משפחתו לבית משפט השלום בכפר סבא בקשה להסרת צו איסור הפרסום על פרטי הפרשה ובית המשפט החליט לקבוע דיון בבקשה שאמור להתקיים ביום רביעי. באמצעות עו"ד חור אוריאל ניזרי, הגישה האלמנה מוריה גואטה ערמי מי שממשיכה במאבק לעשיית הצדק, בקשה להסרת צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה לבקשת המשטרה והפרקליטות. ההחלטה לקיים את הדיון התקבלה חרף התנגדותה של המדינה שתצטרך להציג את עמדתה במהלך הדיון.

במקביל כחלק ממאבק המשפחה ובשם האלמנה והיתומים מנהל עו"ד ניזרי תביעה אזרחית כנגד חברת הבנייה שפעלה באתר וזאת יחד עם עורכי הדין אבי שינדלר ונועם שוורץ. כזכור, ערמי ביצע עבודות בנייה באמצעות סנפלינג ובעת עבודתו מצא את מותו לאחר שמפגע חתך את כבלי הגלישה שלו וגרם לנפילתו בעוצמה אל הקרקע מגובה רב.

לאחר ויכוח מתמשך הסכימה המדינה להודות כי ערמי, נרצח ממניע לאומני וכן כי שלושה חשודים שנעצרו בפרשה שוחררו. ערמי, הותיר אחריו אלמנה שהיתה בחודש השלישי להריונה ושני ילדים קטנים. עוד בשנת האבל ילדה האלמנה את ביתם המשותפת והיא תגדל מבלי שזכתה להכיר את אביה.

זירת מותו של נתנאל ערמי ז"ל. צילום: זק"אזירת מותו של נתנאל ערמי ז"ל. צילום: זק"א
"המשטרה לא מיידעת אותנו בכלום"האלמנה מוריה גואטה-ערמי מסרה, בתגובה לבקשה כי: "בצער וכאב גדול עברו להם שנתיים בלי רואי נתנאל בעלי ז"ל הי"ד מכעיס לדעת שעברו שנתיים והכל נשאר באותו מקום. שהמשטרה לא מיידעת אותנו בכלום והרוצחים ממשיכים להסתובב חופשי, והכי מכעיס שיש צו איסור פרסום שבעזרתו המשטרה ממשיכה להשתיק את הנושא ולהעלים אותו מהציבור וממשיכה בסדר היום כרגיל לאחר שהם התנהגו ברשלנות. לאחר כל הריצות המתישות בהיריון להילחם ולהוכיח את האמת, ריצות שגרמו לי ללידה מוקדמת. גם אחרי המאבק שהצלחנו להתיר לפרסום חלק מהפרשה, המשטרה ממשיכה לחזור לסדר היום מבלי המעט שאני אדע שהדברים נבדקים ונחקרים בחקר האמת מתייחסים לזה כאילו זה עוד מקרה שהיה וניגמר".

אלמנתו של ערמי הוסיפה: "לי אין שקט ומנוחה עד שתצא האמת לאור. עוד ציינה מוריה, בהקשר לתביעה האזרחית המתנהלת בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי: אני תובעת בתביעה אזרחית בעקבות הרשלנות של הגורמים השונים, אומנם התחתנתי מחדש ובחרתי בחיים, אבל אני כל יום חיה את הכאב והאבדן על נתנאל ועל השלושה ילדים שהשאיר לי והבת הקטנה שלא זכתה להכירו. בעלי הטרי יודע להכיל את כל הכאב והצער ועוזר במאבק היום יומי הזה להתמודד עם הכאב שלעולם לא יעזוב".
"נילחם שהצדק יעשה ויראה"עורך הדין ניזרי, מסר אף הוא בתגובה, כי "במקרים כאלה, בהם רב הנסתר על הגלוי יש לשאול את השאלות בהתאם ולהילחם על עשיית הצדק במספר משורים. אנו נילחם עד שהצדק יעשה ויראה. אשר על כן, פנינו כעת לבית המשפט בבקשה להסרת הצו לצד התביעה האזרחית".

עוד הוסיף עורך הדין ניזרי, כי: "אדם צעיר בשנות העשרים לחייו, הלך לעבודה ולא חזר הביתה, לעולם לא יראה את בתו שנולדה לאחר מותו והיא לעולם לא תכיר את אביה, וילדיו הנוספים יגדלו ללא אבא. לא יעלה על הדעת שלא יהיו אחראים לכך. אני קורא לשרת המשפטים ח"כ איילת שקד, ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר עו"ד אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן, להורות לכל הגורמים לא להרפות ולעשות הכל, בכדי להגיע לחקר האמת ולעשיית צדק. זהו אינטרס ציבורי ראשון במעלה, ובוודאי שהדברים מקבלים משנה תוקף בפרשה ציבורית כמו זו של המנוח נתנאל ערמי ז"ל".