רצח בפתח תקווה: קטטה שפרצה בפאב מועדון ברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה, וגלשה אל רחבת הכניסה למקום, הסתיימה בדקירות ובפציעתו האנושה של צעיר בן 27 מאור יהודה, שזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו. אחיו בן ה-19 שבילה איתו במועדון נפצע גם הוא מדקירות במהלך הקטטה ומצבו מוגדר קשה. צוות איחוד הצלה שהגיע לזירה החל להגיש סיוע ראשוני לפצועים ועם הגעת צוותי מד"א ניסו הפרמדיקים לבצע פעולות בניסיון להציל חיים. שני הפצועים פונו לבית החולים "בילינסון" בעיר כשהאחד במצב אנוש ואילו אחיו הצעיר במצב קשה ובהכרה, כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו של הפצוע האנוש בבית החולים ולמקום הוזעקו בני משפחתם של השניים.

האירוע החל סמוך לשעה שתיים לפנות בוקר כשהתקבלה במד"א ובמשטרה קריאה על קטטה במועדון ברחוב ז'בוטינסקי 112 פינת רחוב שנקר, בכניסה לאזור התעשייה קריית אריה. במסגרת החקירה הראשונית עלה החשד לפיו שני האחים בילו במועדון כשבעת הבילוי נתגלע ויכוח בין השניים לבין למבלים אחרים. האירוע הוביל לקטטה שגלשה אל מחוץ למועדון. שם, ברחבת הכניסה נדקרו שני האחים על ידי אחרים שייתכן כי חלקם לפחות נמלטו מהזירה.

זירת האירוע. צילום ללא קרדיטזירת האירוע. צילום ללא קרדיט

חיפושים אחר מצלמות אבטחה

שוטרים שהיו בקרבת מקום והגיעו לזירה תוך דקות אחדות, נתקלו בהמולה גדולה וסייעו להוצאת המבלים מהמועדון תוך שהם עיכבו לחקירה מספר צעירים. לאחר מכן ביצעו חוקרים סריקה של האזור במטרה לאתר מצלמות אבטחה וזאת כדי לבחון האם תועד האירוע. בסביבת המועדון ממוקמים אולמות אירועים וכן חדרי אירוח שלא מן הנמנע כי לפחות באחד מהם המצלמות יוכלו לסייע לחוקרים.

גורם במשטרה ציין הבוקר: "מדובר במועדון רווי אלכוהול שככל הנראה לא צריך נסיבות מיוחדות כדי ליצור זיק ולהוביל לקטטה. אנחנו יודעים שהקטטה החלה בתוך המועדון ובשלב מסוים המעורבים יצאו החוצה לרחבת החניה שם נדקרו שני האחים. ניידת משטרה שהיתה בסמוך הגיעה לזירה תוך פחות מדקה ומעבר לעובדה שהשוטרים סייעו בפינוי המבלים שנותרו במועדון גם ביצעה עיכוב של חלק מהם". בתום שימוע שנערך בשעות הבוקר הוחלט לסגור למשך חודש ימים את המועדון שמחוצה לו אירע הרצח.  

רצח ברחובות

רק לפני כחודש, ב-20 לאוקטובר, נדקר למוות ברוך אנבייה, בן 18, במהלך קטטה שהתרחשה בעיר רחובות. על פי חקירת המשטרה, עלה כי אנבייה מצא את מותו כשהגיע לאזור המתנ"ס השכונתי יחד עם חבר ונפגש במקום עם שתי צעירות מקומיות. חקירת המשטרה העלתה כי שתי הצעירות החלו לתקוף את אנבייה שהתגונן, ואז גביהו טגנה שהגיע למקום הצטרף לקטטה ובמהלכה שלף סכין ודקר את אנבייה למוות.

טגנה הנאשם בדקירת אנבייה הואשם בהריגה ולא ברצח, מכיון שחקירת המשטרה לא הצליחה לאשש בראיות כוונה לרצח מצידו של הנאשם, שכן מדובר היה בקטטה שפרצה בין שתי הצעירות לבין אנבייה. אחת הצעירות חברתו של טגנה. מה שהוביל לכך שהנאשם נקלע לתוך הקטטה ובמהלכה דקר את אנבייה. יש לציין כי בפרקליטות מתכוונים להגיש כתבי אישום נגד הצעירות במהלך התקופה הקרובה אולם בינתיים לא הוחלט איזה עבירות לייחס להן.

ברוך אנבייה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחהברוך אנבייה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה