מאות בני נוער מפגינים הערב (חמישי) בגן מאיר בתל אביב כנגד הקיצוץ בתקציב ארגון הנוער הגאה "איגי". הקיצוץ, של 200 אלף שקלים, מעמיד בסימן שאלה את המשך פעילותה של תנועת הנוער היחידה בישראל שמהווה מסגרת חברתית תומכת לבני נוער להט"בים וקידום סובלנות.

כזכור, מיד לאחר פשע השנאה במצעד הגאווה בירושלים בו נרצחה שירה בנקי ז"ל, הודיע שר החינוך נפתלי בנט באקט של הזדהות והסברה, כי יכפיל את תקציב ארגון הנוער הגאה. "בעקבות ההבטחה התחילו בארגון לקדם יוזמות ששכבו במגירה בגלל חוסר בתקציב, והרחיבו את הפעילות גם לפריפריה" אומרים באיגי. אבל במשך השנה התקציב לא הגיע וראשי הארגון נאלצו לקחת הלוואה אישית כדי לממן את ההוצאות. כעת יאלצו בארגון לצמצם או לסגור קרוב לשליש מהיקף הפעילות. לכן החליטו בני נוער ופעילים מאיגי  למחות נגד "ההפרה הבוטה של ההבטחה מצד השר בנט ומשרדו" כדבריהם.

סהר, בן 17, חניך באיגי, סיפר בהפגנה בגילוי לב: "כשהגעתי לפעולה הראשונה באיגי בשנה שעברה, בקושי יכולתי להגיד את השם שלי בקול רם. לאחר שלוש פעולות התחלתי לרכוש חברים, ולאחר שלושה חודשים יצאתי מהארון. שנה אחרי אני עומד כאן מולכם ומנסה להביא לשינוי. זהו סיפורם של עשרות נערים ברחבי הארץ, שללא התמיכה של איגי ומדריכיו לא היה מצליח לצאת מהארון ולחיות את מי שהם באמת. האם אתם מכירים מקום בו אין להטב"ים? האם נערים מאילת חזקים מספיק כדי להתמודד ללא הסיוע של איגי? האם נערה מרמת הגולן צריכה לנסוע שעה וחצי עד לסניף הקרוב של איגי כי ליד הבית שלה הארגון לא יכול לפתוח עוד סניף? שר החינוך נפתלי בנט, אני קורא לך היום להיפגש איתנו, הנוער הגאה. בוא ושמע כמה חשוב הארגון לנוער. הבטחות צריך לקיים". אביגייל גבעון, בת 17, חניכה באיגי האשימה בהפגנה: "מסתבר שיש גורמים בכנסת ובממשלה שרואים בנו עוד אוכלוסייה שאפשר לנצל, לסובב, להבטיח לה הבטחות כשזה נוח - ואז להפקיר ברגע האמת. הנוער הגאה לא ימשיך לשתוק. הדם שלנו הוא לא הפקר ואנחנו זכאים לביטחון בכל מסגרת ומקום בחיים שלנו. בנט, אתה שר החינוך ואני תלמידת י״ב במערכת שלך. הקהילה הגאה נמצאת כאן ובכל מקום, וכולנו צריכים את איגי. אל תפקיר אותי ואת החברים שלי לבד במערכה, אתה שר החינוך של כולנו".

רחלי בן צור, רכזת באיגי, פנתה בקריאה פומבית לשר בנט: "מה נגיד לילדים שלא יהיה להם יותר מרחבים בטוחים כמו מועדוני נוער גאה בפריפריה? נגיד להם שלא יהיה להם למי לפנות כשהם במצוקה? נגיד להם שהם צריכים להישאר בארון כדי שלא יחוו אלימות? מה נגיד להם?" זיזו, מדריך הקבוצה הערבית באיגי, האשים: "הממשלה שוב הפקירה אותנו. לצערנו זו לא טעות - זו מדיניות. מענה לנוער ערבי גאה הוא אחד מיני פרוייקטים רבים שאיגי מקדמת עקב ההבטחה התקציבית של בנט אבל כיום פרויקטים אלה נמצאים בסכנת סגירה".

 איגי פתח קמפיין מימון המונים ברשת בקריאה לציבור לסייע לארגון לשרוד למרות הקיצוץ.