ההסתה בעקבות הרשעתו של אלאור אזריה עוברת לשלב המעצרים. תושב ירושלים בשנות ה-50 נעצר הבוקר (חמישי) וצעירה בת 22 מקריית גת עוכבה לחקירה בעקבות פוסטים בעלי אופי מאיים ומסית ברשתות החברתיות נגד ראשת הרכב השופטים שהרשיע את החייל היורה, אל"מ מיה הלר.

החשוד מירושלים  פרסם פוסט בקבוצה ברשת החברתית פייסבוק, ממנו ניתן להבין כוונות לאיומים והסתה כנגד השופטת הלר. מדובר במי שבעברו כבר הואשם בעבירות איומים וברשותו נתפסה סכין אולם בשל בעיות נפשיות נגנז תיקו בפרקליטות.

עם מעצרו ועל רקע עברו ונסיבותיו, החליטו במחוז ירושלים במשטרה להעלות עם החשוד לבירור מול הפרקליטות כדי לבחון האם ניתן להתנהל מולו בהליך פלילי או שמא יש לשחררו.

קריאות לאלימות

הצעירה עוכבה לחקירה לאחר שפרסמה פוסט בעל מאפיינים פליליים של קריאה לאלימות וחשד להסתה בעקבות הכרעת הדין במשפט אזריה. היא שוחררה בתנאים מגבילים. בעקבות הפרסום עוכבה החשודה לחקירה בתחנת המשטרה שם מסרה גרסתה, ובסיום חקירתה שוחררה בתנאים מגבילים ביניהם איסור הבעת עמדה ברשת החברתית למשך 30 ימים ואיסור יצירת כל קשר עם נשוא הפוסט בגינו נחקרה.

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אתמול, מיד לאחר הכרעת דינו של החייל אזריה, החלו בקבוצות שונות בפייסבוק ובוואטסאפ לפרסם ביקורת נוקבת ואף דברי הסתה נגד החלטת בית הדין הצבאי בכלל ואודות אב בית הדין, אל"מ הלר.

גם נגד הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט נשמעו קריאות גנאי בעקבות דבריו יום לפני הכרעת הדין, לפיו צעיר בן 18 שמתגייס לצבא הוא "לא הילד של כולנו", מה שנתפס בצל חלק מהציבור כהתערבות במשפט נגד אזריה.