בפעילות יזומה ומשולבת של המשטרה ביחד עם רשות המסים, נעצרו בחודש האחרון 10 חשודים בגין ייבוא סמים מארה"ב בגין ייבוא סמים מארצות הברית בבובות וחבילות דואר. בפעילות משולבת של המשטרה ביחד עם רשות המסים שנחשפה היום (חמישי) עולה כי במשך החודשים האחרונים, נשלחו מס' חבילות דואר לארץ. בחבילות נשלחו בובות של מיניונים ומלחמת הכוכבים ובהן הוסלקו סמים מסוג אמפטאמין כשמשקלם הכולל עמד על כשישה וחצי ק"ג והם מוערכים בשווי של מיליוני שקלים.

המשטרה, בשיתוף עם רשות המסים, הצליחו לאתר שלוש חבילות, שיעדן היה לכתובות בתל אביב וברמת השרון. בפעילות סמויה הצליחו החוקרים לאתר את מקבלי החבילות ואת כל אנשי הרשת שפעלו לייבוא הסמים, הפצתם ומכירתם. לאחר איסוף תשתית ראייתית נגד החשודים הם נעצרו כאמור במהלך החודש האחרון והובאו לחקירה.

בובת מיניונים שהוברחו בה הסמים. צילום: דוברות המשטרהבובת מיניונים שהוברחו בה הסמים. צילום: דוברות המשטרה

הרשת פעלה דרך חבילה שנשלחה מארה"ב לישראל לכתובתו של אחד החשודים. מרגע הגעת החבילה לארץ, דאג אחד החשודים (עובד בחברת שליחויות) להעבירה לכתובת אליה יועדה. בהמשך, חשוד אחר, זה שאל כתובתו נשלחה החבילה, העבירה לחשוד נוסף וכך הלאה, עד שהחבילה הגיעה ליעדה - ראש הרשת.

תפקידם של שלושה חשודים נוספים היה להפיץ את הסמים ולמכור אותם בקרב בני האוכלוסייה הפיליפינית. החשודים, בשנות ה-30 לחייהם, תושבי ת"א והוד השרון הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בת"א ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדם הצהרת תובע.

כמות הסמים שנתפסה. צילום: דוברות המשטרהכמות הסמים שנתפסה. צילום: דוברות המשטרה